+ 12°C
logo CIECHOCINEK

Creep Team z nagrodami na turniejach w Toruniu i Choceniu

19 marca 2019 2766

Młodzi tancerze z grupy Creep Team zostali obsypani nagrodami podczas ogólnopolskich turniejów w Choceniu i Toruniu. Creep Team tworzą uczestnicy warsztatów tanecznych w Miejskim Centrum Kultury prowadzonych przez Kamilę Marczak-Lipowską.

Ogólnopolski Turniej Tańca w Choceniu to jedna z największych tego rodzaju imprez w Polsce. – W tym roku jest boom na taniec, zgłosiło się wiele zespołów, konkurencja była bardzo silna – mówi Kamila Marczak-Lipowska. – Najlepsze szkoły taneczne w Polsce i my z małego Ciechocinka – śmieje się. Zawodniczki z Ciechocinka wypadły jednak na tle tancerzy z Warszawy, Poznania czy Bydgoszczy znakomicie. Jak podkreśla trenerka Creep Team, ciężkie treningi dwa razy w tygodniu przyniosły owoce.

W Choceniu pierwsze miejsce zajęła miniformacja w kategorii 9-11 lat w składzie Amelia Trawińska, Nina Łoś, Amelia Miśkiewicz, Natalia Zwierzchowska, Oliwia Śmigielska, Alicja Krzywdziańska i Wiktoria Słomkowska.

Drugie miejsce w kategorii duety hip hop do 8 lat zajęły Antonina Matuszak oraz Dorota Dudziak.

Trzecie miejsce zdobyła zaś miniformacja w kategorii do 8 lat w składzie Julia Ochocińska, Antonina Matuszak, Apolonia Piasecka, Otylia Borowska, Hanna Sobczak, Zosia Wysocka i Dorota Dudziak.

Tancerze z Creep Team wzięli też udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Toruniu, skąd również przywieźli medale.

Pierwsze miejsce zajęła miniformacja do 8 lat w składzie Lena Orent, Julia Ochocińska, Antonina Matuszak, Apolonia Piasecka, Otylia Borowska, Hanna Sobczak i Dorota Dudziak.

Drugie miejsce w kategorii duety hip hop do 8 lat zdobyły Antonina Matuszak oraz Dorota Dudziak.

Drugie miejsce zajęła miniformacja 9-11 lat w składzie Amelia Trawińska, Nina Łoś, Amelia Miśkiewicz, Natalia Zwierzchowska, Oliwia Śmigielska, Alicja Krzywdziańska i Wiktoria Słomkowska.

Formacja do 8 lat zajęła trzecie miejsce w turnieju, zaś formacja 12-15 lat awansowała do finału dostając się do szóstki najlepszych zespołów.

Grupa Creep Team istnieje w Miejskim Centrum Kultury od 2011 roku. Aktualnie pod okiem Kamili Marczak-Lipowskiej trenuje około 90 tancerzy, na ostatnich turniejach wystąpiło ponad 40 z nich.