+ 11°C
logo CIECHOCINEK

Spotkanie autorskie online z Barbarą Klicką

Home / Culture

Spotkanie autorskie online z Barbarą Klicką

11 May 2020 1702

Spotkanie autorskie z Barbarą Klicką – poetką, pisarką i animatorką kultury.

Spotkanie odbędzie się w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8 – 15 maja 2020 (online) i będzie  transmitowane 13 maja o godz. 19.00 na profilu Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu na portalu Facebook.

Wydarzenie w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/events/691856201573059/

Barbara Klicka – poetka, pisarka, scenarzystka przez lata związana z Teatrem Żydowskim, współproducentka Festiwalu Warszawa Singera, redaktorka ukazującego się w latach 2010-2014 czasopisma “Cwiszn”, współpracowniczka i ambasadorka Wolnych Lektur.

Debiutowała książką poetycką “Wrażliwiec” w roku 2000. Nominowana do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” w 2013 r. w kategorii książka roku za tom same same i laureatka tej nagrody w roku 2016 za tom “Nice”. Za ten tom, również w tym roku, zdobyła też Nagrodę Literacką w Gdyni. Jej teksty zostały przetłumaczone między innymi na język angielski i niemiecki.

Współautorka tekstów na płycie “Czarny war” zespołu Pochwalone. Współtworzy wraz z Jackiem Dehnelem i zespołem Tajny projekt „Nowy Tajny Detektyw”, którego efektami są książka o takim samym tytule, płyta oraz blog tajnydetektyw.blogspot.com. Zawodowo jest związana z warszawskimi instytucjami kultury – publicznymi i trzeciego sektora.

Jako prozaik debiutowała w styczniu 2019 r. powieścią “Zdrój”, której akcja toczy się w Ciechocinku. Powieść ta jest przedmiotem tego spotkania.

Spotkanie z autorką poprowadzi Marcin Lutomierski – doktor filologii polskiej, badacz i popularyzator literatury, specjalista do spraw promocji Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wykładowca na Wydziale Humanistycznym UMK, członek kilku towarzystw naukowych, autor licznych publikacji z zakresu literatury emigracyjnej XIX–XX w., literatury dla dzieci i młodzieży, edytorstwa naukowego i literackiego.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa