+ 11°C
logo CIECHOCINEK

Gabinet Masażu Tajskiego “U Tip”

Address
Wołuszewska 9, 87-720 Ciechocinek, Polska
Phone
604179627
Смотрите больше информации

Gabinet Masażu Tajskiego “U Tip”

Witam Państwa,

Mam na imię Tip i pochodzę z Królestwa Tajlandii. Osiem lat temu studiowałam w szkole masażu tajskiego w Świątyni Wat Po w Bangkoku. Pracuję jako masażystka już ósmy rok w tym piąty rok w Ciechocinku. Wykonałam tysiące masaży i pomogłam wielu ludziom poprawić zdrowie, samopoczucie oraz kondycję fizyczną i psychiczna.

Gwarantuję profesjonalizm oraz to, że każdy wykonany przeze mnie masaż jest zgodny ze sztuką i kilkusetletnią tradycją. W moją pracę wkładam serce i duszę.

Zapraszam Państwa serdecznie do mojego gabinetu w Ciechocinku przy ul. Wołuszewskiej 9, aby choć na chwilę zabrać Państwa w daleką podróż do mojej ojczyzny poprzez magię moich masaży.

Serdecznie zapraszam do mojego gabinetu,

Oferuję:

  1. Tajski masaż stóp – refleksologia-odblokowanie rezeptorów w stopach w znacznym stopniu poprawia ogólne samopoczucie i krążenie krwi w całym ciele.
  2. Tradycyjny masaż tajski – masaż energetyczny, znacząca poprawa kondycji fizycznej i psychicznej, poprawia ukrwienie wszystkich komórek ciała.
  3. Aroma Oil masaż – wykonywany przy pomocy olejków nie zawierających chemi, masaż relaksacyjny o działaniu antystresowym i antydepresyjnym, niweluje także cellulit.
  4. Masaż głowy i ramion – dla ludzi nadmiernie zestresowanych, pomocny w znalezieniu sił w w zwalczaniu codziennych trosk i problemów.

Masaż tajski jest typem tzw. głębokiego masażu. Stanowi on sekwencję technik, stanowiących połączenie akupresury ważniejszych punktów na ciele człowieka z elementami pasywnej jogi “nuat phaen boran”, co można przetłumaczyć jako starożytny klasyczny masaż.

Masowana osoba jest ubrana w luźne, wygodne ubranie i leży na specjalnym materacu o umiarkowanej giętkości. Masaż może być wykonywany indywidualnie, bądź “na dwie ręce”. Masażysta podczas wykonywania masażu bardzo intensywnie pracuje swoim ciałem, używając dłoni, kciuków, łokci i przedramion, a także stóp. Nacisk łokciem następuje w sposób rytmiczny na przebiegające aorty, powodując uczucie głębokiego odprężenia. Większość masażu przebiega po tzw. liniach Sen, co znajduje swoją analogię, podobnie jak meriadany czy hinduskie kanały Nadi (joga). Osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, które wywodzą się z pięciu zasadniczych postaw jogi pasywnej: leżenia przodem, tyłem, bokiem oraz postawy siedzącej i odwróconej. Pełna, w pełni kompletna sesja masażu tajskiego winna trwać 2 godziny lub więcej, podczas których w sposób rytmiczny następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała: to dotyczy również wyciągania palców, stóp u nóg, uszu oraz przyjmowania przez osobę masowaną różnych wyciągniętych pozycji. Wszystko odbywa się zgodnie z wielowiekową procedurą.

Tajowie uważają, iż współczesny masaż tajski bazuje na teorii, iż ciało ludzkie jest wypełnione cząsteczkami, zwanymi “lom” bądź “powietrze”, które najpierw są wdychane do płuc, a następnie podróżuje przez 72.000 niewidocznych dla oka ludzkiego kanalików, zwanych “senami”. Masażysta tajski koncentruje się na masażu skupisk tych miejsc, poprzez techniki uciskowe i wyciągające. Większość szkół uważa, iż najważniejsze skupiska “senów” mają swój początek na pępku i kończą się na ustach. Joga pasywna, stanowiąca największą część masażu tajskiego ma na celu stymulować “seny” i przekierowywać “lom” poprzez całe ciało kończąc masaż na głowie.

Poprzez tysiące lat rozwój masażu tajskiego ewoluował, dzięki czemu powstało około 80 różnych typów masażu. Najpopularniejszymi są masaż klasyczny, olejkowy oraz stemplami ziołowymi.

Klasyczny masaż tajski stanowi połączenie technik akupresury oraz jogi pasywnej (zwaną również jogą dla leniwych). Masaż ten powoduje rozładowane napięcia mięśni, stawów i ścięgien, pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny, co przywraca równowagę w organizmie, relaksuje, jednocześnie dając zastrzyk energii.

Masaż olejkowy wykonywany jest za pomocą olejków aromatycznych – ekstraktów z lawendy, palisandra, pranjipani, drzewa sandałowego, różanego, miętowego ylang-ylang. Stanowi połączenie ajuwerdyjskiej filozofii masażu wraz z technikami akupresury. Ma on na celu usprawnienie układu odpornościowego i nerwowego oraz przyspieszenie wydalania nadmiaru wody z organizmu poprzez stymulowanie porów skórnych.

Refleksologia, czyli masaż stóp obejmuje m.in. masaż podeszwy, grzbietu stopy, palców, kostek, łydek, okolic kolana. Poprzez działanie na strefy refleksologiczne stóp masaż wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa uczucie “ciężkich nóg”. Wpływa również na procesy trawienne, system hormonalny, gruczoły limfatyczne i centralny system nerwowy.


Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa