+ 5°C
logo Ciechocinek

Wielka Gala Tenorów po raz piętnasty

Data: Nov 12, 2019
Autor: Redakcja 3296 Brak komentarzy

Po raz piętnasty w parku Zdrojowym rozbrzmiewają głosy znakomitych polskich śpiewaków podczas Festiwalu Wielka Gala Tenorów.

Tegoroczny festiwal rozpoczął się w piątek 6 lipca koncertem dziesięciu polskich tenorów. Nie obyło się bez podsumowań i wspomnień, jak przystało na jubileuszową, piętnastą edycję wydarzenia. – Dzięki inicjatywie Dariusza Stachury, znakomitego tenora, przez te wszystkie lata przeżywaliśmy wspaniałe wieczory – mówił burmistrz Leszek Dzierżewicz. – Jednak wydaje się, że takiego wieczoru jak dzisiejszy jeszcze w historii Ciechocinka nie było. Jestem pewien, że fantastyczne wykonania na długo pozostaną w państwa pamięci – podkreślił.

– Dziękuję, że spędziliście państwo z nami te piętnaście wieczorów, te piętnaście lat. Przez cały ten czas płynęła do nas cudowna energia publiczności – mówił Dariusz Stachura, dyrektor festiwalu.

Przez trzy festiwalowe dni usłyszymy wielu znakomitych śpiewaków. Wydarzenie zwieńczy po raz drugi Turniej Polskich Akademii Muzycznych “Bitwa na głosy”.

Cały program festiwalu znajdziesz tutaj >>>

[Fot. Magdalena Preis]

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa