+ 22°C
logo CIECHOCINEK

Ciechocinek – miasto festiwali [ZAPOWIEDŹ]

03 July 2024 4730

Ciechocinek w tym roku będzie tętnił życiem dzięki serii wyjątkowych festiwali, które przyciągną mieszkańców i turystów z całego kraju. W bogatym kalendarzu wydarzeń znajdują się imprezy muzyczne, artystyczne oraz kulturalne, które zadowolą różnorodne gusta i zainteresowania. 

5-7 lipca – 20. Wielka Gala Tenorów

Tegoroczny Festiwal rozpocznie w Muszli Koncertowej występ zespołu „Częstochowa Pipes and Drums” – tradycyjna muzyka szkocka. Następnie w widowisku taneczno-muzycznym w klimacie lat 20 i 30-tych XX wieku pt. „Cafe Bodo” wystąpią artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Na Koncercie Galowym Pięciu Tenorów pt. „Na skrzydłach miłości” wystąpią najwybitniejsi polscy i zagraniczni tenorzy w repertuarze światowych przebojów i włoskiego „Belcanto”: Dominik Sutowicz, Adam Zdunikowski, Dariusz Stachura, Edmund Seillius (Litwa) oraz Nazarii Kachala (Ukraina). Grać będzie Orkiestra Polskiej Opery Kameralnej „Arena”.

Ostatniego dnia w Teatrze Letnim odbędzie się XIII Turniej Polskich Akademii Muzycznych w Teatrze Letnim (turniej zamknięty, tylko dla osób z zaproszeniem). Prowadzi i akompaniuje doktor Akademii Muzycznej w Łodzi Bogdana Dulińska. Oprócz uczestników konkursu wystąpi Maksymilian Skiba i Kristina Zmailaite (Litwa).

2-6 sierpnia – 26. Festiwal Operowo-Operetkowy

Zaczyna się z wysokiego C, galowym koncertem w Muszli Koncertowej, by później przenieść się do kameralnych wnętrz Teatru Letniego, gdzie podziwiać można mistrzów operetki, najpiękniejsze duety świata czy przeboje Pierwszego Programu Polskiego Radia.

10 sierpnia – Happy Jazz Festival

Wielkie święto fanów bluesa i jazzu. Na Muszli Koncertowej wystąpią: 

Dominika Dobrosielska z zespołem – utalentowana ciechocinianka, zwyciężczyni programu “Szansa na Sukces” i zdobywczyni nagrody – występ na Konkursie Debiutów podczas tegorocznej edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na co dzień członkini kabaretu “Klub Szyderców Bis”. Obiecująca piosenkarka wystąpiła również u boku Sławy Przybylskiej, która niezmiernie cieszy się z sukcesów Dominiki,

Sunny Side – zespół powstał z inicjatywy Adama Jędrzejowskiego, muzyka perkusisty, współpracującego z czołówką polskiej „ekstraklasy jazzowej” lat 50-tych i 60-tych. Grał w zespołach Krzysztofa Komedy i Andrzeja Trzaskowskiego.  Mimo zasłużonej „jazzowej emerytury” nadal pozostaje muzykiem aktywnym, powołując do życia kolejne projekty. Jednym z nich jest właśnie Sunny Side – kwartet, który dzięki witalności jego lidera cechuje prostota i radość wspólnego muzykowania,

Coffee Time Band – zespół muzyczny, który dostarczy niezapomnianą rozrywkę, specjalizuje się w różnorodnej muzyce – od energetycznego popu, przez rock po nostalgiczny blues oraz smooth jazz. Coffee Time Band to zgrany zespół profesjonalnych muzyków, których pasją jest dzielenie się muzyką na żywo. Gościnie wystąpią Krzysztof „Broda” Sieradzki i Jurek Szymański – muzycy ciechocińskiego zespołu Skołowani,

Mark Shepherd Swing Quartet – muzyk, kompozytor i tekściarz, rozpoczął swoją sceniczną przygodę ponad 30 lat temu w północnej Anglii. Oczarowany nutą swingu i ekspresją jazzu, stał się jednym z miłośników tego gatunku muzyki, a trąbka stała się jego wiernym kompanem i przyjacielem. Umiejętnie też naśladuje głos Louisa Armstronga.

Wydarzenie organizuje Miasto Ciechocinek wspólnie z Stowarzyszeniem Centrum Niezależnego Życia “Sajgon” i Agencją Artystyczno-Wydawniczą “Sajgon”.

13-17 sierpnia – Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Wokalny “Vistula Sounds

Mieszkańcy Ciechocinka i okolic, turyści oraz kuracjusze uzdrowiska będą mieli okazję spędzić czas twórczo i wyjątkowo podczas III edycji Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Wokalnego “Vistula Sounds”. Do uzdrowiska przyjdą utalentowani wokaliści z całego świata: z Polski, Brazylii, Indii, Libii, Wietnamu, Austrii, Belgii, Czech, Estonii, Hiszpanii, Armenii, Bułgarii, Malty, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Szwecji, którzy wezmą udział w Konkursie Międzynarodowej Piosenki, Konkursie Piosenki Polskiej, warsztatach wokalnych, panelach dyskusyjnych oraz wycieczkach po regionie. Występy będzie oceniało międzynarodowe jury. 

Na tę zupełnie nieodpłatną ucztę dla (d)ucha zapraszają organizatorzy – Sar Sargsyan Cultural Entertainment wraz z Urzędem Miejskim w Ciechocinku. Każdy może przyjść do Teatru Letniego i wsłuchiwać się w konkursowe wykonania różnych utworów muzycznych. Oprócz tego w ramach Festiwalu odbędą się koncerty: 16 sierpnia o 19:00 koncert „Goście Gospodarzom” na przystani nad Wisłą oraz Uroczysty Koncert Galowy 17 sierpnia o 19:00 w Muszli Koncertowej w parku Zdrojowym. 

Honorowymi gośćmi festiwalu będą muzy polskiej muzyki: Grażyna Brodzińska i Irena Santor. 

1-16 września – 27. Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej “Impresje Artystyczne”

Impresje Artystyczne to jeden z największych w Europie festiwali dla utalentowanych muzycznie, a przede wszystkim wokalnie, dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez nie tylko w Ciechocinku, ale także w całej Polsce.

Głównym celem festiwalu jest dokształcanie wokalne oraz promocja utalentowanych niepełnosprawnych piosenkarzy i muzyków. Koncert galowy, będący zwieńczeniem konkursu, odbędzie się 14 września o godzinie 15:00. Zapraszamy do uczestnictwa i wsparcia młodych artystów. 

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS.

7 września – 20. Międzynarodowy Festiwal „Blues Bez Barier”

Festiwal “Blues bez Barier” wywodzi się z pierwszej edycji Zlotu Fanów „Zdrowej Wody”, który odbył się w 1999 roku w Brześciu Kujawskim. W roku 2000 został przemianowany na „Blues na Kujawach”, a od 2005 roku zagościł na stałe w Ciechocinku jako Festiwal „Blues bez Barier”. W chwili obecnej jest to jedna z najbardziej cenionych w regionie imprez muzycznych, gromadząca co roku liczne rzesze fanów muzyki bluesowej.

12 października – Happy Guitar Festival

Stowarzyszenie Centrum Niezależnego Życia zaprasza na kolejną edycję Happy Guitar Festival. Celem festiwalu jest popularyzacja najwybitniejszych dokonań muzyki bluesowo – rockowej, a także odkrywanie i prezentacja dzieł zapomnianych i rzadko wykonywanych. Festiwal pełni kluczową rolę w życiu kulturalnym Ciechocinka oraz powiatu aleksandrowskiego aktywując społeczność lokalną oraz przyjezdnych gości, w tym również z zagranicy.

Oprócz festiwali, przed nami jeszcze: 20 lipca – Kabareton, czyli terapia śmiechem, 24 sierpnia – Piknik Rodzinny “Chillout nad Wisłą” oraz 31 sierpnia Koncert Młodzież Żegna Wakacje.

Zobacz kalendarium głównych imprez na 2024 rok. 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa