logo Ciechocinek

Włodzimierz Słodowicz zostanie patronem miejskiego placu zabaw w Ciechocinku

Home / Stadtleben

Włodzimierz Słodowicz zostanie patronem miejskiego placu zabaw w Ciechocinku

Date: Jun 20, 2021
Author: Redakcja 1394 Keine Kommentare

Włodzimierz Słodowicz – społecznik, animator kultury, nauczyciel, muzyk, wychowawca i radny zostanie patronem miejskiego placu zabaw w Ciechocinku, zlokalizowanego nieopodal fontanny „Grzybek”. Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy odbędzie się 10 lipca (piątek) o godz. 16:00. 

Niewielu jest chyba mieszkańców Ciechocinka, którzy nie wiedzą, kim był zmarły 21 października 2019 roku, Włodzimierz Słodowicz. Albo był ich wychowawcą (lub wychowawcą ich dzieci), albo chodzili do szkoły, w której uczył muzyki, ewentualnie należeli do drużyny harcerskiej, którą prowadził. Jeśli nie zaszła żadna z tych możliwości, to z pewnością oglądali harcerski zespół taneczny „Świerszcze”, który założył. Wśród ciechocinian cieszył się sympatią i uznaniem. Na imprezach, które organizował, sale zawsze „pękały w szwach”, a owacjom nie było końca. 

Włodzimierz Słodowicz był magistrem wychowania muzycznego. W swoich działaniach kierował się zasadą: wszystko dla dobra dzieci. Przez 30 lat uczył muzyki w ciechocińskiej Szkole Podstawowej Nr 1, gdzie odkrył wiele talentów. Od początku swej pracy prowadził szkolny chór oraz drużynę harcerską. Był osobą niezwykle aktywną, ciągle podejmował nowe wyzwania. Nawet gdy był już na emeryturze, praca z dziećmi i młodzieżą była nadal dla niego niezwykle ważna. 

Od 2002 roku prowadził Zespół Tańca i Piosenki „Świerszcze”, który kontynuował tradycje dawnego zespołu o tej samej nazwie, który powstał w 1970 roku. Należały do niego nie tylko dzieci uzdolnione. Tym nieco mniej utalentowanym poświęcał więcej czasu prowadząc zajęcia dodatkowe. Swoich podopiecznych uczył śpiewu, tańca i recytacji. Swoje artystyczne umiejętności zespół cyklicznie prezentował m.in. na deskach Teatru Letniego, w ciechocińskich sanatoriach oraz w Galerii „Pod Dachem Nieba”, uprzyjemniając czas mieszkańcom oraz kuracjuszom. 

Podopieczni Włodzimierza Słodowicza występowali m.in. podczas koncertów: „Jesiennych rytmów czar”, „Leć kolędo w świat”, „Kłaniam się Tobie Mamo, kłaniam się Tobie Tato”, „Wszystkie dzieci nasze są” oraz podczas imprezy pt. „Święto Soli”. Słodowicz kształcił dzieci z pasją i zaangażowaniem, poświęcając im cały swój wolny czas. Ciągle poszukiwał nowych wyzwań artystycznych i udoskonalał dotychczasowe umiejętności swoich podopiecznych. 

Włodzimierz Słodowicz działał również jako członek Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka, a przez dwie kadencje był radnym ciechocińskiej Rady Miejskiej (2002-2006 i 2014-2018). Ponadto zapisał się w naszej pamięci jako wielki orędownik budowy placów zabaw dla dzieci. 

Z wnioskiem o nadanie imienia Włodzimierza Słodowicza miejskiemu placowi zabaw w Ciechocinku (zlokalizowanego na terenie pomiędzy ulicami T. Kościuszki, R. Traugutta i Aleją Armii Krajowej), wystąpiła Miejska Rada Seniorów. Rekomendacja ta znalazła aprobatę Burmistrza Ciechocinka Leszka Dzierżewicza oraz radnych Rady Miejskiej. Uważają oni, że Włodzimierz Słodowicz będzie wspaniałym patronem jednego z ciechocińskich placów zabaw, o który zawsze się starał i o niego dbał. Osoba ta poświęciła życie Ciechocinkowi i jego mieszkańcom, a przede wszystkim dzieciom, co zasługuje na wszelkie formy upamiętnienia i szacunku. Tym samym, Włodzimierz Słodowicz – wyjątkowa i barwna postać, pozostanie na zawsze w pamięci mieszkańców Ciechocinka. 

 

 

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa