+ 15°C
logo CIECHOCINEK

Pneumatyczna hala coraz bliżej!

04 Januar 2022 1621

“Zaświadczenie” o dokonaniu zgłoszenia upoważniające do montażu hali pneumatycznej wraz z dwoma kontenerami technologicznymi i infrastrukturą towarzyszącą dotarło do Burmistrza Miasta Leszka Dzierżewicza. Kolejnym krokiem jest przygotowanie specyfikacji przetargowej i ogłoszenie przetargu na wykonanie powłoki i montaż.

Budowa pneumatycznej hali nad boiskiem Orlik na ul. Kopernika powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt okazał się bezkonkurencyjny w plebiscycie w 2020 roku i zdobył ponad 800 głosów, połowę wszystkich oddanych. Planowana na 2021 rok inwestycja nie została zrealizowana z powodu trwającej pandemii COVID-19.

Inwestycja polegać będzie na budowie pneumatycznego zadaszenia nad Orlikiem znajdującym się przy Szkole Podstawowej nr 1. Takie rozwiązanie umożliwi całoroczne prowadzenie na boisku lekcji w-f i dodatkowych zajęć sportowych. Hala będzie mieć wymiary 30 na 60 m, projekt obejmuje wykonanie dokumentacji, zakup powłok oraz ich montaż wraz z oświetleniem.

“Balon” będzie miał charakter obiektu tymczasowego, który funkcjonował będzie w okresie jesienno-zimowym. W okresie wiosenno-letnim będzie demontowany.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa