+ 30°C
logo CIECHOCINEK

Projekt przystanku autobusowego gotowy.

Date: Aug 12, 2022
Author: admin 1508 Keine Kommentare
Wczoraj, 6 stycznia Burmistrz Miasta Leszek Dzierżewicz spotkał się z z przedstawicielem Biura Inżynierskiego “Tees” z Włocławka, które przygotowało dokumentację budowy przystanku autobusowego wraz z pełną infrastrukturą towarzyszącą, w nowej lokalizacji. W ramach spotkania omówiona została ostateczna, poprawiona, wersja projektu, który w najbliższy poniedziałek zostanie złożony w Starostwie Powiatowym wraz z wnioskiem o wydanie “Decyzji pozwolenia na budowę”.
 
Projekt uwzględnia wszelkie rozwiązania gwarantujące obsługę połączeń autobusowych międzymiastowych, a także komunikacji miejskiej. W fazie uzgodnień z Urzędem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jest projekt obiektu poczekalni dla pasażerów, zaplecza sanitarnego, pomieszczeń socjalnych dla pracowników obsługi i pomieszczeń gospodarczych. Realizacja tego zadania połączona będzie z zakupem dwóch autobusów elektrycznych, które wykorzystywane będą do obsługi komunikacji miejskiej w uzdrowisku.
 
W budżecie miasta na 2022 rok zaplanowano w środki w wysokości 1 mln 600 tys. zł, a dodatkowo Gmina Ciechocinek otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 6 mln 400 tys. zł. Łączna wartość inwestycji to 8 mln zł.
 
 
 
 
Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa