logo Ciechocinek

Przedszkole samorządowe się nam powiększy. „Bajka” w rozbudowie

Date: Jun 20, 2021
Author: Redakcja 510 Keine Kommentare

Przedszkole Samorządowe nr 1 „Bajka” w Ciechocinku wzbogaci się nie tylko o nowe standardowe sale dydaktyczne. Powstaną też m.in. gabinety rehabilitacyjne.
O rozbudowie miejskiego przedszkola (ul. Widok 9), w budynku którego działa także żłobek, mówiło się od lat. Teraz plan jest wykonywany. – Trwają wykopy i inne roboty ziemne mówi Małgorzata Kobusińska, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 „Bajka” w Ciechocinku. – Są utrudnienia na parkingu, ale liczymy na wyrozumiałość rodziców naszych przedszkolnych i żłobkowych dzieci.
To wszystko przecież w słusznej sprawie. Budowa ma iść błyskawicznie. – Według planu, na początku 2022 roku nowy pawilon będzie gotowydodaje Kobusińska.

Więcej miejsc dla brzdąców
Pojawi się więcej miejsc dla maluchów. Teraz do przedszkola uczęszcza 94 dzieci, a przybędzie dla nich 50 miejsc. W tutejszym żłobku jest 10 miejsc, natomiast po rozbudowie będzie ich o 40 więcej. Dzięki temu podczas naboru wszystkie chętne dzieci powinny się dostać do żłobka i przedszkola. Dzisiaj w kolejce ustawia się więcej małych kandydatów niż jest miejsc.
Projekt rozbudowanej placówki stworzono w pracowni architektonicznej, ale na to, jak ma wyglądać i co się ma w niej znajdować, mieli wpływ także pracownicy przedszkola. W nowym obiekcie powstaną nie tylko standardowe sale dla smyków.

Integracja plus rehabilitacja
Będzie również część integracyjno-rehabilitacyjna z gabinetami fizjoterapeutycznymi. To istotne, gdyż dzieci niepełnosprawne także mają tutaj zapewnioną opiekę i edukację. Od 2000 roku, przypomnijmy, placówka posiada charakter integracyjny, a więc zapewnia wychowanie i kształcenie dzieci zdrowych oraz tych z dysfunkcjami. Gdy przed laty „Bajka” przyjmowała pierwsze dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności, była prekursorem w tej dziedzinie w Ciechocinku. Stała się wzorem dla innych przedszkoli w okolicy.

A teraz ta placówka się rozbudowuje. Miasto już wcześniej informowało: – Wśród nowych pomieszczeń znajdą się sala terapeutyczna do gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji ruchowej, sala zajęć terapeutycznych, czyli logopedycznych, psychologicznych i rewalidacyjnych. Będzie ponadto sala integracji sensorycznej, sala do terapii PECS oraz tzw. biała sala, czyli służąca wyciszeniu, relaksacji i obniżeniu stresu. Wokół kompleksu pojawi się ogród, zaś elementy elewacji budynku przyjmą postać drzew. Drzewa staną się symbolem bajkowego lasu, bo przecież to o żłobek i przedszkole „Bajka” chodzi.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa