+ 22°C
logo CIECHOCINEK

Spotkanie w ramach programu “Czyste Powietrze”

18 Mai 2023 899

Spotkanie informacyjne miało na celu przedstawienie programu “Czyste Powietrze” oraz omówienie wpływu zanieczyszczenia powietrza na mieszkańców uzdrowiska. W programie znalazły się dwie części, prowadzone przez różnych ekspertów.

W pierwszej części spotkania wystąpili Piotr Siergiej, rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego oraz Izabela Kowacka, Naczelny Lekarz Uzdrowiska. Piotr Siergiej omówił problem smogu oraz jego negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców. Przedstawił także działania podejmowane przez Polski Alarm Smogowy w celu poprawy jakości powietrza. Następnie Izabela Kowacka przedstawiła wpływ zanieczyszczenia powietrza na mieszkańców uzdrowiska, skupiając się na konkretnych zagrożeniach dla zdrowia i jakie mogą być konsekwencje długotrwałego narażenia na zanieczyszczone powietrze.

Druga część spotkania została poprowadzona przez doradcę energetycznego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Doradca omówił zasady programu “Czyste Powietrze” oraz przedstawił informacje na temat sposobów ubiegania się o dofinansowanie. Wyjaśnił, jakie kryteria trzeba spełnić, aby zakwalifikować się do programu, oraz jakie korzyści finansowe można uzyskać dzięki wymianie starego pieca na bardziej ekologiczne źródło ogrzewania.

Spotkanie informacyjne miało na celu uświadomienie mieszkańcom Ciechocinka wpływu ich działań na środowisko oraz informowanie o dostępnych środkach dofinansowania.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa