logo Ciechocinek

Burmistrz Leszek Dzierżewicz z absolutorium od Rady Miasta

Date: Jun 20, 2021
Author: Redakcja 1076 No Comments

Burmistrz Leszek Dzierżewicz uzyskał absolutorium ze strony Rady Miejskiej podczas sesji 17 czerwca.

Za uchwałą w sprawie udzielenia absolutorium zagłosowało 14 radnych, jeden był przeciwko. Radni takim samym stosunkiem głosów zatwierdzili też sprawozdanie z wykonania budżetu miasta w 2018 roku.

– Szeroki zakres zadań związanych z prawidłowym funkcjonowaniem gminy, spełnienie oczekiwań miejscowej społeczności co do realizacji przedsięwzięć, które wpływają na poprawę warunków życia, wzrost atrakcyjności i wizerunek miasta, wymagają zaangażowania wielu osób – podkreślał burmistrz Leszek Dzierżewicz. – Bez ich pomocy i wsparcia trudno byłoby w wielu kwestiach podjąć trafne decyzje. Stąd wszystkim osobom, które wspierały mnie w działaniach na rzecz lokalnego środowiska, które służyły swoją wiedzą i doświadczeniem, pragnę serdecznie podziękować. Na tej sali znajdują się moi współpracownicy, bez których zaangażowania i profesjonalizmu wykonanie wielu zadań byłoby niemożliwe – zaznaczył burmistrz. – Dziękuję także radnym obecnej i poprzedniej kadencji, którzy służąc mi swoją widzą i poświęcając swój cenny czas, ukierunkowali szereg moich działań – dodał.

Absolutorium to jedna z form kontroli organu kolegialnego, czyli Rady Miejskiej, nad władzą wykonawczą, czyli burmistrzem. Radni po wysłuchaniu sprawozdania z działalności i zapoznaniu się z rozliczeniem finansowym stwierdzają swój brak zastrzeżeń do prowadzonej polityki finansowej.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa