+ 17°C
logo CIECHOCINEK

Ciechocinek pozyskał grunty pod inwestycje rekreacyjno-sportowe

26 September 2023 1544
Dzięki staraniom Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anny Gembickiej i Burmistrza Ciechocinka Jarosława Jucewicza, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekazał na rzecz Gminy Miejskiej grunt o powierzchni 11.7439 hektara o wartości ponad 11 milionów złotych.
 
Teren zostanie wykorzystany na cele związane z inwestycjami infrastrukturalnymi, głównie o charakterze rekreacyjnym i sportowym. 
 
Powstaną tam m.in. zespół stadionowy o charakterze sportowo-rekreacyjnym z boiskami i urządzeniami do rehabilitacji ruchowej, wielofunkcyjny parking do masowych spotkań, meetingów pozdrowotnych oraz projekcji filmowych oraz tereny zielone z alejkami i fontannami.
 
W uroczystości przekazania gruntów uczestniczyli ważni goście: Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy Pan Stanisław Zimnicki, Poseł na Sejm RP i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka oraz Senator Józef Łyczak.
 
To ogromny krok naprzód dla naszej społeczności. Rozwój lokalnej infrastruktury przyciągnie również turystów i inwestorów podnosząc ogólnopolską i europejską pozycje uzdrowiska.
 
 
 
Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa