+ 27°C
logo CIECHOCINEK

Mobilna pracownia przyrodnicza w Szkole Podstawowej nr 1

Home / Schools and kindergartens

Mobilna pracownia przyrodnicza w Szkole Podstawowej nr 1

09 October 2020 3185

1 października w Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji we Włocławku odbyło się uroczyste przekazanie Szkole Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego mobilnej pracowni przyrodniczej na okres od 1 października 2020 roku do 1 kwetnia 2021 roku.

Jest to jeden z elementów projektu pod nazwą  „E-Usługi  e-Organizacja  pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego” realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

W skład pracowni mobilnej wchodzą: kamera, mikroskop, aparat fotograficzny, 16 komputerów przenośnych wraz z oprogramowaniem do dydaktycznych zestawów pomiarowych takich jak m.in.: pomiar temperatury, światła, natężenia prądu, ciśnienia, wilgotności, p H, dwutlenku węgla i tlenu. Czujniki będą wykorzystywane do bezpośredniej obserwacji zjawisk przyrodniczych, dokonywania pomiarów i ich dokumentowania.

Nauczyciele fizyki, biologii i chemii ciechocińskiej podstawówki już w sierpniu zostali przeszkoleni w zakresie z korzystania z pracowni i prowadzenia zajęć z wykorzystaniem czujników i laptopów ze specjalistycznym oprogramowaniem. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi zajęcia z przedmiotów przyrodniczych będą ciekawsze i nowocześniejsze.

W przekazaniu pracowni wzięli udział:  Dyrektor KPCEN Grażyna Troszyńska, organ prowadzący Szkołę Podstawową  nr  1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ciechocinku – Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku Joanna Braatz.

 

fot. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa