logo Ciechocinek

Motoserce Ciechocinek 2020

Date: May 11, 2021
Author: Redakcja 1426 No Comments

Co roku w połowie maja w parku Zdrojowym słychać warkot silników motocyklów, głośną muzykę i gwar rozmów. Wszystko to za sprawą imprezy Motoserce organizowanej z inicjatywy Klubu Motocyklowego Boruta MC Poland.

Akcja ta ma przede wszystkim na celu zbiórkę krwi dla potrzebujących. Jednak jest też świetnym pretekstem do spotkań motocyklistów z całej Polski, z których wielu to etatowi krwiodawcy.

Niestety w tym roku ze względu na panującą pandemię koronawirusa zaplanowana na połowę maja impreza nie mogła odbyć się w takiej oprawie, jak do tej pory. Klub Motocyklowy nie poddał się jednak i w sobotę 16 maja zorganizował samą zbiórkę krwi z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Mimo tych trudnych warunków krwiodawcy nie zawiedli! Lista rejestracyjna szybko się zapełniła i tym samym w dniu zbiórki na specjalnie wyznaczone godziny zgłosiło się 48 potencjalnych dawców krwi, z czego aż 43 z nich oddało ten drogocenny dar życia.

Motoserce Ciechocinek zakończyło się z wynikiem 19,35 litra krwi! Wszystko to dzięki zaangażowaniu Klubu Motocyklowego Boruta MC Poland i pomocy Burmistrza Ciechocinka Leszka Dzierżewicza.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa