+ 17°C
logo CIECHOCINEK

Sukcesy Natalii w pływaniu!

25 May 2023 749

Pod koniec kwietnia w Olsztynie odbyły się czterodniowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, w których Natalia Jabłońska miała przyjemność brać udział wraz z wieloma już utytułowanymi mistrzami pływackimi. Nasza juniorka nie była punktowana, jako zbyt młoda na taką imprezę, ale miała możliwość zdobycia doświadczenia i podpatrywania tych najlepszych, których mamy nadzieję, niedługo zastąpi.

13 maja ponad 560 zawodników z 24 klubów wzięło udział w zawodach Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie w Gdańsku. Na tak licznej imprezie nie mogło zabraknąć Natalii. Zajęła pierwsze miejsce w stylu zmiennym na dystansie 200 metrów, z tak dużą przewagą nad rywalkami, że oprócz złota, otrzymała również puchar dla najlepszej zawodniczki za najbardziej wartościowy wynik. Organizatorzy zawodów ufundowali też bon podarunkowy w wysokości 150 zł, na zakupy w sklepie sportowym Decathlon.

20 i 21 maja w Olsztynie miały miejsce Mistrzostwa Warmii i Mazur. Duża impreza, na której gośćmi byli też sportowcy z zagranicy. W kategorii 15 lat i starsi, na 200 metrów stylem zmiennym, Natalia stanęła na podium z brązowym medalem, wyprzedzając wiele starszych koleżanek. Nagrodzona została też okularami pływackimi renomowanej firmy oraz kilkoma innymi nagrodami rzeczowymi, które są niezwykle użyteczne dla zawodników w sportach wodnych.

W czerwcu ruszają zawody w pływaniu na wodach otwartych, w której to dyscyplinie Natalia jest w Kadrze Narodowej Juniorów Młodszych. Życzymy powodzenia.