+ 28°C
logo CIECHOCINEK

Trzy nowe sensory do badania jakości powietrza

27 September 2023 605
Dzielimy się z Wami istotnymi informacjami związanymi z badaniem jakości powietrza! Nasze miasto właśnie zainstalowało trzy nowe sensory, które będą nam pomagać monitorować stan powietrza w różnych rejonach Ciechocinka.
 
Jeden z czujników został umieszczony na dachu Miejskiego Centrum Kultury. Jest on bardziej rozbudowany oraz posiada szerszy zakres pomiarowy dotyczący dwutlenku azotu (NO2) i ozonu (O3). Warto dodać, że wyniki pomiarów gazów na czujniku MCK mogą być nieprecyzyjne przez około 4 dni od momentu instalacji, ponieważ tyle trwa kalibracja sensorów. Pozostałe dwa urządzenia stanęły na ulicy Tężniowej (między Tężniami) oraz na ulicy Wierzbowej (Przedszkole Kubusia Puchatka).
 
Wszystkie koszty związane z tym projektem zostały pokryte ze środków programu “Czyste Powietrze” i wyniosły 6 150 złotych.
 
 Zachęcamy Was do sprawdzenia aktualnych parametrów powietrza oraz przeglądania archiwalnych danych. Możecie śledzić informacje na żywo, odwiedzając tę stronę: https://airly.org/map/pl/#52.8758834389,18.7818949292
Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa