+ 31°C
logo CIECHOCINEK

Znamy projekty zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie w połowie września

03 September 2019 2325

Spośród siedmiu projektów będziemy wybierać w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Ciechocinku. Do zdobycia jest 400 tys. zł. Głosowanie potrwa od 15 do 30 września.

Oto projekty zakwalifikowane do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2019:

Sensory powietrza w Ciechocinku wraz edukacją dzieci i młodzieży

Koszt: 27 tys. zł

Zbudowanie rozproszonej sieci siedmiu sensorów jakości powietrza na terenie Ciechocinka z możliwością odczytania pomiarów w czasie rzeczywistym. Sensory mogą odczytywać m.in. temperaturę powietrza, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, stężenie pyłów zawieszonych. W części edukacyjnej młodzież weźmie udział w zajęciach wyjaśniających zjawiska zachodzące w powietrzu.


Park trampolinowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Koszt: 210 tys. zł

Budowa zestawu 17 trampolin montowanych w ziemi dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych w parku Tężniowym w pobliżu OSiR.


Ciechocińskie Rowery Miejskie

Koszt: 400 tys. zł

Montaż pięciu stacji rowerowych Ciechocińskiego Roweru Miejskiego. Każda stacja wyposażona w sześć rowerów i dziesięć miejsc postojowych.


Przedszkolne Boisko Marzeń – wielofunkcyjne boisko sportowe z bezpieczną nawierzchnią

Koszt: 81 tys. zł

Mini boisko sportowe – wielofunkcyjne o wym. 8 x 16 m z bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej, wyposażone w dwie bramki do piłki nożnej, mini kosze do koszykówki oraz linie do zabaw ogólnorozwojowych na terenie Przedszkola Samorządowego Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Ciechocinku.


Lepsza murawa na Stadionie Miejskim – budowa systemu nawadniania boiska

Koszt: 45 tys. zł

Budowa systemu nawadniania boiska piłkarskiego na Stadionie Miejskim oraz zakup dwóch piłkochwytów piłkarskich, które zostaną umieszczone za bramkami.


Budowa hali pneumatycznej na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 1

Koszt: 400 tys. zł

Budowa hali pneumatycznej (zadaszenia) o wym. 30 x 60 m. Projekt obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, zakup systemu powłok, drzwi, oświetlenia, systemu kotew z transportem i montażem.


Climatic Festival – I edycja “ECHO”

Koszt: 250 tys. zł

Climatic Festival – I edycja “ECHO” to interdyscyplinarne wydarzenie dla uzdrowiska. Festival odbywać się będzie we wrześniu 2020 roku. Przez osiem dni miasto stanie się gospodarzem serii koncertów gwiazd, np. Łąki Łan, Kapela Ze Wsi Warszawa. Do tego „Zdrojowe Pląsanie” – cicha dyskoteka w Parku Zdrojowym, „Śmiech to zdrowie” – nieme filmy z muzyką na żywo; spotkania z celebrytami np. z Pawłem Kossakowskim; oraz wiele pomniejszych atrakcji.


Jak głosować?

Udział w głosowaniu można wziąć na trzy sposoby.

Elektronicznie, za pośrednictwem aplikacji na stronie www.budzetobywatelski.ciechocinek.pl lub przesyłając wypełnioną i zeskanowaną kartę do głosowania na adres budzetobywatelski@ciechocinek.pl.

Osobiście, składając wypełnioną kartę do głosowania w sekretariacie Urzędu Miejskiego.

Listownie, przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres Urzędu Miejskiego w Ciechocinku z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski – 2019 rok”.

Wzór karty do głosowania znajdziesz na stronie www.budzetobywatelski.ciechocinek.pl.

Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Ciechocinka. Każdy może zagłosować tylko na jeden projekt.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa