logo Ciechocinek

Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. Patrycja Błach z Grand Prix.

Home / Городская жизнь

Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. Patrycja Błach z Grand Prix.

Date: Apr 14, 2021
Author: Redakcja 1083 No Comments

Patrycja Błach zdobyła Grand Prix XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne”, który od 30 lipca do 2 sierpnia odbywał się w Ciechocinku.

Za nami koncert galowy 24. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne” w Ciechocinku. Impreza odbywająca się w Muszli Koncertowej w  parku Zdrojowym jak co roku zgromadziła tłumy słuchaczy.

– Dla mnie to ogromna radość, ale i wielki honor spotkać się z państwem, cudowną widownią, która przyjęła nasze zaproszenie – mówił podczas galowego koncertu 1 sierpnia burmistrz Leszek Dzierżewicz – Jestem z tym festiwalem od początku. Widziałem, jak rozwijał się, rósł, zmieniał swoje oblicze.

Festiwal „Impresje Artystyczne” odbywają się nieprzerwanie od 1996 roku, wcześniej organizowała je śp. Grażyna Świtała, a od kilku lat robi to Fundacja Pro Omnibus.

Festiwal to nie tylko konkursowe przeglądy. Tradycyjnie na dwa tygodnie przed festiwalem ruszyły warsztaty wokalne, podczas których uczestnicy ćwiczyli z instruktorami emisję głosu, dykcję, artykulację, repertuar i śpiew samodzielnie wybranych utworów. Warsztaty te pozwalają uczestnikom poznać się i zawiązać nowe znajomości i przyjaźnie, sprawiają, że impreza ma niemal rodzinny charakter.

 

Wyniki XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej:

Grand Prix: Patrycja Błach

Kategoria do lat 16:
1. miejsce: Julia Walczyna
2. miejsce: Nikola Wojciechowska
3. miejsce: Kacper Kujawski
Kategoria do 25 lat:
1. miejsce: Amelia Dubanowska
2. miejsce: Agata Popławska
3. miejsce: Alicja Grzybicka
Wyróżnienia:
Kalina Kusterska, Kacper Cieślik ,Krzysztof Duda, Krzysztof Seredyński, Natalia Mikołajczak, Julia Gradomska, Dawid Poliński
Wyróżnienie specjalnie Fundacji:
Marek Okreglicki

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa