+ 17°C
logo CIECHOCINEK

Komputery dla ciechocińskich placówek oświatowych

Home / Школы и детские сады

Komputery dla ciechocińskich placówek oświatowych

05 June 2020 3674

Uczniowie ciechocińskich szkół podstawowych otrzymali 46 laptopów. Jest to efekt przystąpienia Gminy do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Projekt Grantowy pn.: „Zdalna Szkoła, Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.

Miasto Ciechocinek przystąpiło do tego projektu w związku z zawieszeniem zajęć w obiektach szkolnych i realizacją programu nauczania w formie zdalnej oraz koniecznością zapewnienia sprzętu komputerowego dla części uczniów.

Każda z ciechocińskich placówek oświatowych otrzymała 23 laptopy, które udostępniono uczniom w ich domach. Dla 17 uczniów, którzy nie mieli dostępu do internetu w miejscu zamieszkania, do przekazanych komputerów wbudowany został modem zapewniający możliwość korzystania z internetu. Przekazane wysokiej klasy laptopy są z linii biznesowej Lenovo.

– Ponieważ ogłoszony został II etap naboru wniosków o dofinasowanie zakupu sprzętu komputerowego w tym Programie, Gmina także aplikowała o takie środki – informuje Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz – Otrzymaliśmy potwierdzenie, że zostały one przyznane. Czekamy teraz na podpisanie stosownej umowy. Tym razem planujemy zakup 40 komputerów, co oznacza, że każda ze szkół utworzy dodatkową pracownię informatyczną. Ten sprzęt będzie do dyspozycji uczniów od nowego roku szkolnego.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa