logo

Narodowe czytanie w Ciechocinku

Date: Oct 21, 2021
Author: admin 289 No Comments

Na Narodowym Czytaniu w tym roku czytaliśmy dramat Gabrieli Zapolskiej ” Moralność Pani Dulskiej”. Książka napisana została w ciągu kilkunastu dni na prośbę męża Zapolskiej na przełomie października i listopada w 1906 roku, a wydana została rok później. Gorzko można stwierdzić, że dramat śmieszy do dziś co świadczy o ponadczasowości utworu. Dziękujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku oraz słuchaczkom Uniwersytetu dla Aktywnych za udział w ogólnopolskiej akcji.

Dziękujemy: Mariannie Migdalskiej z kl. VII , Patrykowi Wolskiemu z kl. VIII, Milenie Kulpie kl. VII, Martynie Borkowskiej kl. VII ze Szkoły Podstawowej nr I w Ciechocinku za przepiękne czytanie dramatu, Pani Kamili Bolewickiej oraz Pani Ani Migdalskiej za przygotowanie młodzieży do wydarzenia,

Słuchaczkom z Uniwersytetu dla Aktywnych: Pani Ani Przekwas i Pani Małgorzacie Naguszewskiej z Kabaretu Złota Maska za brawurowy występ w wałkach i peniuarze, Basi Jędrzejowskiej, Małgorzacie Poniatowskiej i Klarze Drobniewskiej z Saloniku Literackiego za klasę i styl podczas prezentacji tekstu. Pani Bogusi Janczak -Hausner za reżyserię scenek.

Dziękujemy i do następnego czytania!

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa