+ 19°C
logo CIECHOCINEK

Sanatorium Uzdrowiskowe “Krystynka”

Address
Polna 16, 87-720 Ciechocinek, Polska
Phone
54 283 62 21
Смотрите больше информации

Sanatorium Uzdrowiskowe “Krystynka”


Jesteśmy Sanatorium usytuowanym w blisko 200 -letnim uzdrowisku Ciechocinek leżącym w sercu Polski. To jego walory klimatyczne oraz tężnie – naturalne inhalatorium o unikalnym mikroklimacie i wspaniałych właściwościach stworzyły odpowiednie warunki do leczenia i wypoczynku.

Prawidłowa diagnoza, ordynacja odpowiednich zabiegów, skuteczność wykonywanej terapii, świetne warunki hotelowe i żywienie a zwłaszcza Państwo zadowoleni z pobytu to nasza dewiza.

Wielkość naszego Sanatorium została dobrana optymalnie dla stworzenia rodzinnej atmosfery, zachowania braku bezimienności Gości. Bogatą bazę zabiegową dostosowaliśmy do szerokiego spektrum leczenia.

Sanatorium Uzdrowiskowe “Krystynka” Sp. z o.o. jest domem ze 146 miejscami. Jest to obiekt całoroczny. W czteropiętrowym budynku wyposażonym w windę, znajduje się 72 pokoje (jedno-, dwu- i trzyosobowe, typu studio i apartament), w tym 10 przystosowanych dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Posiadamy pokoje z łączem internetowym.

Wszystkie pokoje posiadają łazienki z pełnym węzłem sanitarnym oraz balkon. Dla uprzyjemnienia pobytu pokoje wyposażone są w telewizor (TV kablowa), radio, czajnik bezprzewodowy (naczynia), telefon, lodówkę, suszarkę do włosów, leżaki. Posiadamy łóżeczka dla małych dzieci. Wypożyczamy rowery i inny sprzęt sportowo-rekreacyjny.
Chcemy, aby w trakcie pobytu nasze Sanatorium było dla Państwa bezpiecznym domem.

Specjalizujemy się w leczeniu narządu ruchu, schorzeń reumatologicznych, schorzeń geriatrycznych i laryngologicznych. Rehabilitujemy osoby po udarach ze zmianami neurologicznymi, niedowładem kończyn, chorobami zwyrodnieniowymi i przemiany materii.
Metody lecznicze, jakie wykorzystujemy w lecznictwie uzdrowiskowym mają charakter bodźców leczniczych. To one oraz aktywna współpraca z pacjentem i fizykalne właściwości wykonywanych zabiegów indywidualnie dostosowanych do pacjenta gwarantują sukces. Większość chorób przewlekłych lepiej jest leczyć w uzdrowisku, ponieważ stosowane tu metody lecznicze nie wywołują skutków ubocznych.

W zakresie lecznictwa współpracujemy z Narodowym Funduszem Zdrowia i ośrodkami dofinansowującymi pobyty osób niepełnosprawnych ze środków PFRON.
Cała baza zabiegowa znajduje się w naszym budynku.

Zapewniamy wysoki standard wykonywanych zabiegów.
W naszym obiekcie wykorzystujemy dostępne metody lecznictwa uzdrowiskowego (leczenie, rehabilitację, prewencję i wychowanie zdrowotne). Równocześnie stosujemy kilka metod leczniczych, co pozwala na zwiększenie efektywności leczenia, przy czym niektóre skojarzenia metod są szczególnie korzystne, gdyż wzajemnie się uzupełniają. Do takich połączeń należy stosowanie zabiegów światłoleczniczych, ciepłoleczniczych czy krioterapeutycznych z następującą po nich kinezyterapią. Zabiegi wykonywane na terenie naszego sanatorium:

 • Hydroterapia
 • Balneoterapia
 • Krioterapia
 • Światłolecznictwo
 • Laseroterapia
 • Elektrolecznictwo
 • Magnetoterapia
 • Masaż
 • Inhalacje
 • Kinezyterapia
 • Dieta

Wszystkie wykonywane zabiegi zleca lekarz specjalista Balneologii i Medycyny Fizykalnej. Przez całą dobę jesteście Państwo pod opieką pielęgniarki.
Macie Państwo możliwość wysłuchania prelekcji lekarza i pielęgniarki na tematy zdrowotne Co roku staramy się wzbogacać naszą bazę zabiegową o nowe zabiegi.
W cenie pobytu znajduje się część programu animacji rozrywki. Organizujemy zabawę przy ognisku z pieczeniem kiełbasek, zajęcia manualne, spotkania z poetami, wycieczki tramwajem konnym.
Zwiedzimy z Państwem Ciechocinek zaznajamiając z jego ciekawą historią. Polecamy letnie wyprawy nad Wisłę i rejs stateczkiem. Z nami można zwiedzić Toruń – gród Kopernika oraz pobliskie regionalne atrakcje.
Atrakcją naszego Sanatorium jest przepiękny ogród, który zapewne urzeknie Państwa swoim urokiem. W parku wśród mnóstwa zieleni znajduje się tężnia solankowa, dzięki której w sezonie wiosenno-letnim można bez ograniczeń korzystać z dobroczynnych inhalacji. Tutaj możecie Państwo zadbać o swoją tężyznę fizyczną na mini siłowni zewnętrznej, jak również odpocząć na ławeczkach przy oczku wodnym.. Z myślą o Państwa wygodzie wprowadziliśmy bezpłatne, regularne przejażdżki meleksem po Ciechocinku

Organizujemy:

 • turnusy sanatoryjne (21 dniowe)
 • turnusy rehabilitacyjne (14 dniowe)
 • pobyty wczasowe połączone z rekreacją.

Jesteśmy NZOZ wpisanym do rejestru prowadzonego przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Działamy na podstawie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS 0000040875). Posiadamy również wpis do rejestru PFRON uprawniający nas do prowadzenia turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych (uwaga – osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą skorzystać z ulgi w podatku dochodowym).

Turnusy sanatoryjne
Lekarz pierwszego kontaktu wystawia dla osoby zainteresowanej wniosek na turnus sanatoryjny. Wniosek należy przekazać do Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, która wyznacza termin oraz miejsce pobytu sanatoryjnego. Osoba korzystająca dokonuje po przyjeździe częściową opłatę za koszty wyżywienia i zakwaterowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia ogłaszanym w Dzienniku Ustaw.

Pobyty rehabilitacyjne
Lekarz pierwszego kontaktu wystawia dla osoby zainteresowanej wniosek na turnus rehabilitacyjny. Z wnioskiem należy udać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odpowiedniego dla miejsca zamieszkania. Tam należy złożyć wniosek o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego.
Termin oraz miejsce pobytu wybiera zainteresowany poprzez wcześniejszy telefoniczny kontakt z naszym Sanatorium. Osoba korzystająca dopłaca po przyjeździe kwotę wynikającą z różnicy pomiędzy ceną za turnus a dopłatą ze środków PFRON.
Z takiego pobytu mogą również korzystać osoby nie otrzymujące dofinansowania PFRON i nie będące osobami niepełnosprawnymi.

Pozostałe pobyty
Osoba zainteresowana uzgadnia termin pobytu kontaktując się całodobowo z recepcją lub od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 15.00 z biurem marketingu.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacona zaliczka w wysokości 300zł na konto bankowe.

Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy Filia Ciechocinek
25 9550 0003 2008 0092 9314 0001

Oferta dla firm:
W naszym obiekcie posiadamy salę konferencyjną na 80 osób. Oferujemy pobyty dla grup w celach konferencyjnych, integracyjnych i innych. Dostosowujemy się do indywidualnych zamówień.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa