logo Ciechocinek

Prace na Wodnym Placu Zabaw trwają

Home / Городская жизнь

Prace na Wodnym Placu Zabaw trwają

Date: Apr 14, 2021
Author: Redakcja 2360 No Comments

U podnóża ciechocińskich tężni na ulicy Staszica, tuż obok parku linowego i kortów tenisowych w 2018 roku powstał Wodny Plac Zabaw – trzeci największy obiekt tego typu w Polsce. 

Kompleks dedykowany jest najmłodszym mieszkańcom Ciechocinka. Na 700 m kw., w dwóch nieckach basenowych znajduje się kilkanaście atrakcji wodnych wraz z okazałym, kilkumetrowym zamkiem z fontannami. W instalacji krąży ponad 70 m sześciennych wody podgrzewanej dla komfortu użytkowników. 

Atrakcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez cały sezon letni dzieci wraz z rodzicami przybywały na plac tłumnie niemal każdego dnia. Nic więc dziwnego, że podjęto decyzję o rozbudowie obiektu, która ma dopełnić tę inwestycję i umożliwić rozrywkę także starszym dzieciom, a nawet dorosłym. 

W II etapie Wodny Plac Zabaw ma zostać rozbudowany o zespół zjeżdżalni przewidzianych dla osób powyżej 12 roku życia, w skład których wchodzą następujące elementy: 

  • 4-torowa zjeżdżalnia typu Multislide o długości 31,9 m 
  • zjeżdżalnia typu Rafting – rura o długości 35,5 m 
  • zjeżdżalnia typu Anaconda o długości118m 

Dodatkowo Wodny Plac Zabaw zostanie rozbudowany o nieckę wodną o powierzchni ok. 450m2 z zagłębieniem o wartości 25cm i elementem fontanny w postaci grzyba dla dzieci najmłodszych. 

Inwestycja obejmuje także powstanie podziemnej komory technologicznej wraz ze strefą sanitariatów. Wybudowane zostaną także tarasy i strefy przebieralni. Cały teren zostanie ponadto ogrodzony i kompleksowo oświetlony. 

Prace na Wodnym Placu Zabaw trwają już od dłuższego czasu. Na ten moment wykonano wszystkie prace żelbetowe i konstrukcyjne: komorę technologiczną, płytę hamowni, schody, fundamenty pod słupy ześlizgów i klatki schodowej oraz podłoża pod tarasy. Trwają także prace nad drogą techniczną wewnętrzną. 

Zakończenie prac przewidziane jest na 10 lipca 2020r. 
 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa