0°C
logo CIECHOCINEK

W sąsiedniej Nieszawie koncertowo – „XIV Organowy Koncert przy Świecach”

12 August 2022 706

 W piątek 12 sierpnia o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw.  św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się „XIV Organowy  Koncert przy Świecach”. W tym roku z recitalem wystąpi profesor Andrzej Białko, uczeń profesora Joachima Grubicha, legendy światowej organistyki.

Od 2012 r. krakowscy i warszawscy studenci profesora Joachima Grubicha spotykają się w Nieszawie. Zamiarem organizatorów jest prezentacja podopiecznych profesora i tym samym jego szkoły, i to z różnych lat działalności pedagogicznej światowej sławy organisty, ucznia, m.in. Bronisława Rutkowskiego, “ojca polskiej organistyki”.

Podczas tego muzycznego wydarzenia fara  z XV wieku oświetlona jest jedynie światłem świec.  Recitalom towarzyszy klimat wyciszenia, skupienia. Sprzyja temu miejsce i czas.  Koncerty prowadzą: proboszcz parafii nieszawskiej ks. kan. Grzegorz Molewski oraz nieszawianka Wanda Wasicka, inicjatorzy tej imprezy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia Rzymskokatolicka. Jest  ono współfinansowane ze środków Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Wstęp wolny.

Wanda Wasicka             

 

                                                                                                                                                                                                                                                             

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa