Rozpoczęto prace nad rozbudową plaży nad Wisłą
W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego, która miała miejsce w 2016 roku, wyraźne zwycięstwo odniósł projekt miejskiej plaży zgłoszony przez koalicję wodniaków i miejskich aktywistów z Tomaszem Szczęsnym i Łukaszem Małeckim na czele, zdobywając 574 głosy na 893 oddane.
W ramach tej inwestycji nad wiślanym brzegiem pojawiły się altany, krąg ogniskowy, utwardzony parking, nawieziono też piasek na plażę i boiska do piłki siatkowej i badmintona. Uporządkowano także cały teren, odsłaniając widok na Wisłę. Teren został również obsiany trawą i zakrzewiony.
Realizacja tego projektu sprawiła, że na mapie Ciechocinka pojawiło się kolejne, atrakcyjne zarówno dla mieszkańców jak i gości naszego miasta, miejsce. To tutaj wiele rodzin spędza wolne chwile, relaksuje się, odpoczywa i korzysta z promieni słońca. To również tutaj przybywają tłumy, by podziwiać flisackie łodzie w ramach Festiwalu Wisły.
By jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten nadwiślański teren Gmina Miejska Ciechocinek pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Realizacja projektu “Budowa miejsca rekreacji w rejonie wału przeciwpowodziowego w Ciechocinku” ma na celu rozbudowę już istniejącej w tym miejscu infrastruktury.
Z początkiem listopada generalny wykonawca, czyli Zakład Budowlany “MELBUD” w spadku z Bobrownik rozpoczął prace nad Wisłą. Ich zakres obejmuje umocnienie zejścia do wody poprzez wykonanie slipu, który umożliwi wygodne i bezpieczne umieszczanie sprzętu wodnego na powierzchni wody oraz budowę pomostu pływającego o wymiarach 25m×4,8m.
W zakres prac wchodzi także wykonanie hangaru i kontenera, w którym będzie można zostawić narzędzia i wyposażenie boisk do siatkówki plażowej i badmintona oraz sprzęt pływający.
Ponadto ciechocińska plaża wzbogaci się o elementy małej architektury, takie jak ławki, pojemniki na odpady, stojaki na rowery oraz tablice informacyjne.
Wartość inwestycji to 363.192,22 zł. Kwota dofinansowania wynosi 145.076,00 zł. Pozostałe koszty pokryte zostaną z budżetu miasta. Jeśli warunki pogodowe nie pokrzyżują harmonogramu prac ich koniec przewidziany jest na połowę grudnia.