Ciechociński Deptak Sław
Ciechociński Deptak Sław funkcjonuje od 2014 roku, a odsłanianie na nim pamiątkowych tablic na stałe wpisało się w kalendarz eventów plenerowych, organizowanych z udziałem znakomitości z dziedziny, filmu, muzyki, sportu i medycyny. Pierwszą osobą, która odsłoniła swoją gwiazdę był Prezes Polskiego Związku Piłki Nożne Zbigniew Boniek. Kolejnymi osobistościami, które nas zaszczyciły swoją obecnością, byli:
Katarzyna Gaertner, kompozytorka, pianistka i aranżerka. Autorka takich przebojów jak „Tańczące Eurydyki”, „Małgośka”, „Wielka woda” czy „Bądź gotowy dziś do drogi”.
Maryla Rodowicz, piosenkarka i aktorka. Uchodzi za jedną z najpopularniejszych i najwybitniejszych piosenkarek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Uważana za ikonę polskiej muzyki rozrywkowej.
Zbigniew Boniek, piłkarz i działacz piłkarski. Należy do grona stu najlepszych piłkarzy w historii światowej piłki nożnej według FIFA. Uczestnik 3. turniejów finałowych mistrzostw świata – Argentyna 1978, Hiszpania 1982 (3. miejsce), Meksyk 1986. Zdobywca m.in. Pucharu Europy (1985), Pucharu Zdobywców Pucharów (1984). W swojej karierze reprezentował barwy Zawiszy Bydgoszcz, Widzewa Łódź, Juventusu oraz AS Romy.
Robert Korzeniowski, lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.
Włodzimierz Kowalewski, pisarz i krytyk literacki. Za powieść “Bóg zapłacz!” i zbiory opowiadań “Powrót do Breitenheide” oraz “Światło i lęk” był nominowany do Nagrody Literackiej NIKE (1998, 2001, 2004). Jego powieść “Excentrycy” z akcją toczącą się w Ciechocinku doczekała się ekranizacji.
Janusz Majewski, reżyser filmowy, dramatopisarz, scenarzysta. Rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej. W 2015 roku wyreżyserował film “Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, którego akcja toczy się w Ciechocinku.
Wojciech Pszoniak, aktor teatralny i filmowy. Jedna z najciekawszych aktorskich osobowości polskiej sceny ostatnich pięćdziesięciu lat. Jego kreacje w filmach Andrzeja Wajdy przyniosły mu międzynarodowy rozgłos.
Maciej Stuhr, aktor filmowy i teatralny, laureat Orła za pierwszoplanową rolę w filmie Pokłosie. W 2015 roku wystąpił w filmie “Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, którego akcja toczy się w Ciechocinku.
Irena Ponikowska, światowy autorytet w dziedzinie balneologii. Specjalistka w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej, interny i diabetologii, jej dorobek naukowy obejmuje ponad 220 pozycji opublikowanych w czasopismach naukowych, wypromowała też 11 doktorów nauk medycznych. Honorowa obywatelka Ciechocinka.
Don Vasyl, romski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów piosenek, poeta i animator ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów, który odbywa się w Ciechocinku.
Zygmunt Wiatrowski, pedagog, działacz społeczny, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy oraz Kujawskiej Szkole Wyższej. Honorowy obywatel Ciechocinka.
Kazimierz Kowalski, polski śpiewak operowy, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Publiczności polskiej znany jest głównie dzięki telewizji, gdzie występował m.in. w programach Dobry wieczór, tu Łódź lub Kazimierz Kowalski zaprasza. Dyrektor ciechocińskiego Festiwalu Operowo-Operetkowego.
Zdrowa Woda, grupa blues-rockowa założona w 1988 roku przez Sławomira Małeckiego i Marka Modrzejewskiego. W 1989 r. zespół wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do „Złotej Dziesiątki” polskich zespołów młodzieżowych. W 1992 r., wspólnie z Jerzym Owsiakiem, grupa zainicjowała akcję „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Dziś zespół tworzą Marek Modrzejewski, Sławek Małecki, Sławek Jagas, Krzysztof Baranowicz i Dawid Leszczyk.
Irena Szewińska, lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich i skoku w dal, a po zakończeniu kariery działaczka krajowych i międzynarodowych organizacji sportowych. Należała do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: stawała na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich. Siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich (3 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dziesięciokrotna medalistka mistrzostw Europy.
Włodzimierz Lubański, piłkarz występujący na pozycji środkowego napastnika, reprezentant Polski, olimpijczyk i trener. Znany przede wszystkim jako piłkarz Górnika Zabrze (siedmiokrotny mistrz Polski, sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski), na przełomie lat 70. i 80. grał w belgijskim Lokeren. Z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo olimpijskie (1972) oraz uczestniczył w mistrzostwach świata 1978.
Iwona Pavlović, wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim. Po zakończeniu kariery tanecznej została sędzią międzynarodowym. Uzyskała uprawnienia sędziowskie dwóch tanecznych organizacji międzynarodowych: amatorskiej IDSF i zawodowej WD&DSC. Sędziuje wiele międzynarodowych turniejów tanecznych najwyższej rangi, w tym mistrzostwa Europy i świata, a także prowadzi ogólnopolskie turnieje. Znana szerszej publiczności jako jurorka popularnego programu “Taniec z Gwiazdami”.
Wojciech Fibak, legendarny polskim tenisista, finalista turnieju „Masters” i czterokrotny ćwierćfinalista turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej oraz zwycięzca „Australian Open” w grze podwójnej. Jest uznawany za jednego z najlepszych polskich tenisistów w historii.