+ 15°C
logo CIECHOCINEK

Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim

18 September 2023 916

Zapraszamy do aktywnego udziału w Budżecie Obywatelskim Ciechocinka!

Twój głos ma moc zmienić nasze miasto. Do 30 września za pośrednictwem strony https://ciechocinek.budzet-obywatelski.org możesz głosować na poniższe projekty:

Projekt 1: Poprawa estetyki i wyglądu Parku Sosnowego w Ciechocinku. Zwiększenie atrakcyjności dla mieszkańców, kuracjuszy i turystów.

To miejsce ma potencjał stać się atrakcyjniejsze dla naszych mieszkańców, kuracjuszy i turystów. Proponujemy: reaktywację fontanny przy głównym wejściu, zamontowanie podświetlanej tablicy z historią Parku Sosnowego, stworzenie odlewanej ławeczki z postacią zasłużoną dla uzdrowiska.

Projekt 2: Mural antysmogowy oraz renowacja głównej elewacji Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków

Odmłodzenie fasady szkoły, stworzenie antysmogowego muralu związanego z sukcesami naszych sportowców. Mural ma edukować, motywować do uprawiania sportu i podkreślać znaczenie aktywności na świeżym powietrzu.

Projekt 3: Przebudowa nawierzchni na osiedlu Solanka przy ul. Zdrojowej 54

Przebudowa brakującego odcinka nawierzchni poprzez ułożenie 160m2 kostki brukowej wraz z obrzeżami i podbudową.

Projekt 4: Rozbudowa infrastruktury kortów tenisowych w Parku Zdrojowym

Zakup niezbędnego wyposażenia kortów poprzez m.in. budowę ściany tenisowej z piłkochwytami, montaż altany ogrodowej, zakup krzeseł i ławek oraz szczotek i czyszczarek. Dla miłośników tenisa to propozycja, która sprawi, że Park Zdrojowy stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Projekt 5: Zamiana ogrodzenia na żywopłot przy i wzdłuż bloku na ul. Zdrojowej 27

To projekt, który poprawi wygląd okolicy. Zakłada demontaż starego ogrodzenia, nasadzenie roślin wieloletnich w formie żywopłotu. 

Projekt 6: Dyskusyjny Klub Komiksowy

Wsparcie dla Klubu Mangi i Anime, rozbudowa księgozbioru komiksowego w bibliotece oraz organizacja mini targów książkowych i warsztatów z pisarzem kryminałów. Kreatywne spotkania, warsztaty, które zainspirują młodzież do czytania.

Projekt 7: Rewitalizacja placu zabaw dla dzieci, PLAC ZABAW „JAK NA PLAŻY”

Najmłodsi mieszkańcy zasługują na bezpieczne i kreatywne miejsce do zabawy. Projekt zakłada m.in. zmianę nawierzchni placu zabaw przy ul. Kościuszki oraz dodatkowe atrakcje, w tym „żagle przeciwsłoneczne” i poidło wody pitnej.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa