logo

Uniwersytet aktywnie zakończył rok

Home / City life

Uniwersytet aktywnie zakończył rok

Date: Nov 27, 2021
Author: Redakcja 925 No Comments

Ponad 200 słuchaczy, 18 wykładów, 16 sekcji to tylko część liczb, które podsumowują ostatni rok działalności Uniwersytetu dla Aktywnych. Studenci UdA zakończyli ósmy rok działalności 1 lipca spotkaniem w Miejskim Centrum Kultury.

– Cieszy nas, że po przekroczeniu magicznej liczby dwustu słuchaczy, utrzymujemy tę liczbę członków, nawet z tendencją rosnącą – mówiła Grażyna Ochocińska, prezes stowarzyszenia. Przypomniała, że UdA angażuje się w wiele ciechocińskich przedsięwzięć, od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przez paradę majową, Święto Seniora, aż po Wielki Jazz w Małym Ciechocinku. I że w ostatnim roku słuchacze działali w 16 sekcjach i wzięli udział w 18 wykładach. – Słowem, byliśmy aktywni, bo jak napisał Camus, ludzie są jak kwiaty, żyją by się rozwijać. A słuchacze rozwijają siebie i swoje umiejętności nieustannie – dodała Ochocińska.

Aktywnego i zdrowego wypoczynku życzyła słuchaczom UdA Irena Ponikowska, przewodnicząca Rady Programowej UdA. W uroczystości udział wzięli m.in. Jerzy Sobierajski, przewodniczący Rady Miejskiej, Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i prof. Zygmunt Wiatrowski, honorowy obywatel Ciechocinka. Spotkanie zwieńczył występ Kabaretu „Złota Maska”.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa