+ 14°C
logo CIECHOCINEK

Uniwersytet aktywnie zakończył rok

Strona Domowa / Życie miasta

Uniwersytet aktywnie zakończył rok

02 lipca 2019 1934

Ponad 200 słuchaczy, 18 wykładów, 16 sekcji to tylko część liczb, które podsumowują ostatni rok działalności Uniwersytetu dla Aktywnych. Studenci UdA zakończyli ósmy rok działalności 1 lipca spotkaniem w Miejskim Centrum Kultury.

– Cieszy nas, że po przekroczeniu magicznej liczby dwustu słuchaczy, utrzymujemy tę liczbę członków, nawet z tendencją rosnącą – mówiła Grażyna Ochocińska, prezes stowarzyszenia. Przypomniała, że UdA angażuje się w wiele ciechocińskich przedsięwzięć, od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przez paradę majową, Święto Seniora, aż po Wielki Jazz w Małym Ciechocinku. I że w ostatnim roku słuchacze działali w 16 sekcjach i wzięli udział w 18 wykładach. – Słowem, byliśmy aktywni, bo jak napisał Camus, ludzie są jak kwiaty, żyją by się rozwijać. A słuchacze rozwijają siebie i swoje umiejętności nieustannie – dodała Ochocińska.

Aktywnego i zdrowego wypoczynku życzyła słuchaczom UdA Irena Ponikowska, przewodnicząca Rady Programowej UdA. W uroczystości udział wzięli m.in. Jerzy Sobierajski, przewodniczący Rady Miejskiej, Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i prof. Zygmunt Wiatrowski, honorowy obywatel Ciechocinka. Spotkanie zwieńczył występ Kabaretu „Złota Maska”.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa