Kościół parafialny
Kościół Parafialny w Ciechocinku został wybudowany z cegły w latach 1877-1884. Benedykcji świątyni dokonał 15.08.1884r ks. prałat Franciszek Stopierzyński, a uroczystej konsekracji biskup włocławski Stanisław Zdzitowiecki w dniu 15.10.1904r. Kościół zyskał początkowo status kościoła filialnego. Parafię w Ciechocinku erygowano w dniu 8.05.1918r.
Został wybudowany w modnym wówczas stylu neogotyckim. Ołtarz główny i dwa ołtarze boczne wykonano z drogiego białego marmuru kanaryjskiego. W ołtarzu umieszczono obraz “Przemienienia Pańskiego”, a na zasuwie – “św. św. Apostołów Piotra i Pawła” patronów parafii i Kościoła. W ołtarzu północnym stanęła figura św. Antoniego, w południowym – “Matki Boskiej Łaskawej”. W wieżach kościoła umieszczono trzy duże dzwony, a same wieże pokryto blachą miedzianą. Wnętrze pokryła wielobarwna polichromia. W podziemiach urządzono trzy kapliczki do wystawiania ciał zmarłych.
Wzrost liczby mieszkańców Ciechocinka i sezonowy napływ kuracjuszy spowodowały konieczność rozbudowy kościoła. Prace trwały w latach 1984 – 1989.