+ 19°C
logo CIECHOCINEK

Sanatorium Uzdrowiskowe “Zdrowie”

Address
marsz. Józefa Piłsudskiego 3, 87-720 Ciechocinek, Polska
Telefon
54 283 42 51
Zobacz więcej

Sanatorium Uzdrowiskowe “Zdrowie”

Nowoczesny obiekt 

Obiekt Sanatorium Uzdrowiskowego Zdrowie w Ciechocinku położony jest w samym sercu uzdrowiska w centrum miasta i najlepszej strefie uzdrowiskowej „A”, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego oraz fontanny „Grzybek”. Od Ciechocińskich Tężni Solankowych dzieli nas kilkuminutowy spacer drogą prowadzącą przez urokliwe parki i skwery będące wizytówką miasta. Do dyspozycji Państwa oddajemy nowoczesne, wyremontowane zaadaptowane dla osób niepełnosprawnych, przyjazne i kompaktowe obiekty uzdrowiskowo – lecznicze. Budynek główny sanatorium składa się z czteropiętrowej części hotelowej i dwukondygnacyjnego centrum medycznego, w którym mieści się nowoczesna, klimatyzowana baza zabiegowa oraz termalny basen solankowy leczniczo – rehabilitacyjny ze strefą saun.  W budynku znajduje się również stołówka, restauracja “Warzelnia Smaku”, gabinet kosmetyczny, butik “Tygrysie Oko” oraz kawiarnia „Piernikowa”. Dla zmotoryzowanych gości oferujemy także monitorowany parking. 

Budynek drugi “Kamienica Zdrowia” to zabytkowy obiekt znajdujący się w odległości około stu metrów od budynku głównego. Jest to jeden z najstarszych murowanych obiektów uzdrowiskowych w Polsce. Został wybudowany w latach 60 XIX w. (pełna historia) W dwupiętrowym budynku mieści się 18 w pełni wyposażonych pokoi o wysokim standardzie. Na parterze budynku znajdują się gabinet pielęgniarski i zabiegowy oraz gabinet lekarski. Wszystkie piętra skomunikowane są windą osobową. 

Baza zabiegowa 

Baza zabiegowa jest klimatyzowana, wyposażona w nowoczesny sprzęt leczniczo – rehabilitacyjny. 

Do dyspozycji naszych gości oddajemy nowy basen solankowy ze strefą saun. 

Odwiedzającym nas gościom gwarantujemy całodobową opiekę wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego. 

W naszej ofercie posiadamy ponad 60 zabiegów z zakresu fizykoterapii, balneoterapii i kinezyterapii. Zabiegi z zakresu balneoterapii opierają się na wykorzystaniu naturalnych złóż solanki będącej w Ciechocinku podstawą leczenia. 

To co nas wyróżnia to to, że nie zasalamy sztucznie wodySolankę czerpiemy bezpośrednio z odwiertu termalnego nr 16 w Ciechocinku zlokalizowanego na głębokości 1363 m.

Wiemy jak wielkie znaczenie przy rehabilitacji ma atmosfera miejsca. Wszechobecne kwiaty i zieleń to nasza wizytówka. Aby rehabilitacja, relaks i regeneracja organizmu przebiegały szybciej i były bardziej efektywne na wszystkich ciągach komunikacyjnych oraz gabinetach zabiegowych stosujemy muzykoterapię. 

Bardzo dobre wyposażenie bazy zabiegowej, prawdziwa solanka, nowoczesny basen ze strefą saun, wiedza i doświadczenie naszych fizjoterapeutów oraz panująca u nas przyjazna atmosfera z pewnością pozwolą uzyskać fantastyczne efekty zdrowotne.

Wyposażone pokoje 

Nasi klienci mają do wyboru pobyt w pokojach jednoosobowych i dwuosobowych w klasie „standard” lub „lux” oraz apartamentach. Pokoje klasy „standard” są funkcjonalnie urządzone, wyposażone m.in. w TV, gniazdo internetowe i suszarkę. Klasa „lux” i apartamenty dodatkowo wyposażone są w sejf i lodówkę. Goście którzy wybiorą apartament mają ponadto do dyspozycji bogatą ofertę telewizji cyfrowej. Wszystkie pokoje z balkonami wyposażone są w wygodny zestaw mebli wypoczynkowych.

Każde piętro części hotelowej, jest urządzone i zaaranżowane w odmiennej gamie kolorystycznej. Państwo wybieracie, na jakim piętrze chcecie mieszkać – turkusowym, oliwkowym, pomarańczowym czy czerwonym. Część hotelowa skomunikowana jest z pozostałą częścią obiektu dwiema nowoczesnymi windami osobowymi.

Pełna rehabilitacja 

Nasza kuchnia uwzględnia różnorodne diety naszych kuracjuszy co jest uzupełnieniem kompleksowej, stojącej na wysokim poziomie rehabilitacji.

Kawiarnia “Piernikowa” to miejsce codziennych spotkań naszych gości. Przytulne wnętrze, duży zielony taras a co najważniejsze świeżo mielona pachnąca kawa, ciasta wypiekane z lokalnych składników przez nas na miejscu i zawsze uśmiechnięta obsługa tworzą klimat sprzyjający długim rozmowom w gronie znajomych.

Wyremontowane i w pełni wyposażone pokoje hotelowe, wszechobecne bogactwo kwiatów i zieleni pozwalają u nas odpocząć. Nowoczesne wyposażenie gabinetów zabiegowych, nowy basen solankowy,  fachowa i miła obsługa sprawia, że nasi goście szybko regenerują swoje siły i wracają do zdrowia.

Profile Lecznicze

Obiekt Sanatorium Uzdrowiskowego Zdrowie w Ciechocinku wyposażony jest w nowoczesne zaplecze lecznicze. Zakład przyrodoleczniczy jest wyremontowany i w pełni klimatyzowany. To tutaj podczas turnusów kuracyjnych nasi goście odbywają zaordynowane przez lekarzy zabiegi, które u nas zawsze bazują na naturalnych surowcach leczniczych znajdujących się w Ciechocinku. Nasz profesjonalny personel posiada bogate doświadczenie w zakresie leczenia i profilaktyki osób z poniższymi schorzeniami.

 

Choroby układu krążenia

 • choroba wieńcowa
 • rehabilitacja po zawale mięśnia sercowego
 • nadciśnienie tętnicze
 • choroby naczyń obwodowych
 • miażdżyca

Choroby ortopedyczno–urazowe

 • stany pourazowe kości i stawów – po złamaniach i zwichnięciach
 • stany pourazowe tkanek miękkich
 • stany po zabiegach operacyjnych
 • wady postawy

Choroby reumatyczne

 • gościec przewlekły postępujący
 • choroby zwyrodnieniowe stawów
 • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
 • inne schorzenia narządu ruchu

Choroby układu nerwowego

 • niedowłady i porażenie grup mięśniowych

Choroby przemiany materii

 • cukrzyca
 • otyłość
 • choroby endokrynologiczne – niedoczynność tarczycy

Choroby układu oddechowego

 • przewlekły nieżyt nosa, gardła i krtani
 • nieżyt oskrzeli

Zapraszamy do śledzenia aktualności w mediach społecznościowych


Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa