logo Ciechocinek

Wodny plac zabaw

Address
Stanisława Staszica, 87-720 Ciechocinek, Polska
Zobacz więcej

Wodny plac zabaw

Wodny plac zabaw dla dzieci w Ciechocinku to trzeci największy obiekt tego typu w Polsce. Powstał on na ulicy Staszica, tuż obok parku linowego i kortów tenisowych, w bezpośrednim sąsiedztwie tężni. Na 700 m kw., w dwóch nieckach basenowych znajduje się kilkanaście atrakcji wodnych wraz z okazałym, kilkumetrowym zamkiem z fontannami. W instalacji krąży ponad 70 m sześciennych wody podgrzewanej dla komfortu użytkowników.

Obiekt został uroczyście otwarty 11 sierpnia 2018 r. Jego budowa trwała 4,5 miesiąca, a koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 3 mln zł.

W ramach rozbudowy wodnego placu zabaw w 2020 roku powstał dodatkowo kompleks czterech zjeżdżalni – w tym czterotorowa, pontonowa i tzw. „anakonda” o długości aż 110 metrów. Podobnie jak w pierwszym etapie, wykorzystują one filtrowaną i podgrzewaną wodę.. Z nowej części placu zabaw korzystać mogą osoby w wieku od 12 lat, także dorośli.

Sukces, który towarzyszy funkcjonowaniu Wodnego Placu Zabaw sprawił, że Gmina Miejska Ciechocinek postanowiła jeszcze bardziej uatrakcyjnić teren przy Wodnym Placu Zabaw i wybudować tu kompleks letnich basenów miejskich.

W ramach inwestycji, która rozpocząć ma się już z początkiem 2021 roku, planuje się budowę dwóch basenów sezonowych o konstrukcji stelażowej o wymiarach ok.12m x25 m oraz 15m x 8 m dla dzieci i dorosłych wraz z zapleczem sanitarnym technicznym (sanitariaty kontenerowe dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych).


Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa