-1°C
logo CIECHOCINEK

Wodny plac zabaw

Address
Stanisława Staszica, 87-720 Ciechocinek, Polska
Zobacz więcej

Wodny plac zabaw

Wodny plac zabaw dla dzieci w Ciechocinku to trzeci największy obiekt tego typu w Polsce. Powstał on na ulicy Staszica, tuż obok parku linowego i kortów tenisowych, w bezpośrednim sąsiedztwie tężni. Na 700 m kw., w dwóch nieckach basenowych znajduje się kilkanaście atrakcji wodnych wraz z okazałym, kilkumetrowym zamkiem z fontannami. W instalacji krąży ponad 70 m sześciennych wody podgrzewanej dla komfortu użytkowników.

Obiekt został uroczyście otwarty 11 sierpnia 2018 r. Jego budowa trwała 4,5 miesiąca, a koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 3 mln zł.

W ramach rozbudowy wodnego placu zabaw w 2020 roku powstał dodatkowo kompleks czterech zjeżdżalni – w tym czterotorowa, pontonowa i tzw. „anakonda” o długości aż 110 metrów. Podobnie jak w pierwszym etapie, wykorzystują one filtrowaną i podgrzewaną wodę.. Z nowej części placu zabaw korzystać mogą osoby w wieku od 12 lat, także dorośli.

Sukces, który towarzyszy funkcjonowaniu Wodnego Placu Zabaw sprawił, że Gmina Miejska Ciechocinek postanowiła jeszcze bardziej uatrakcyjnić teren przy Wodnym Placu Zabaw i wybudować tu kompleks letnich basenów miejskich.

W ramach inwestycji, która rozpocząć ma się już z początkiem 2021 roku, planuje się budowę dwóch basenów sezonowych o konstrukcji stelażowej o wymiarach ok.12m x25 m oraz 15m x 8 m dla dzieci i dorosłych wraz z zapleczem sanitarnym technicznym (sanitariaty kontenerowe dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych).

Wysokość opłat za korzystanie z Kompleksu Wodny Plac Zabaw w Ciechocinku:

 1. Bilet normalny całodniowy  – 10 zł
 2. Bilet ulgowy całodniowy  – 5 zł
  Bilet ulgowy przysługuje :
  1. uczniom szkół i placówek oświatowych oraz studentom do ukończenia 25 roku życia – po okazaniu legitymacji szkolnej lub legitymacji studenckiej
  2. osobom niepełnosprawnym – po okazaniu dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność
 3. Dzieci do ukończenie 7. roku  życia korzystają z Kompleksu bezpłatnie 
 4. Dzieci i młodzież do ukończenia 18. roku życia korzystają z Kompleksu bezpłatnie we  wtorki  – po okazaniu legitymacji  szkolnej lub innego dowodu tożsamości  
 5. Wypożyczenie leżaka – 10 zł

Basen czynny codziennie od godziny 10:00 do 18:00.  (przy sprzyjającej pogodzie) Kompleks znajduje się przy ulicy Stanisława Staszica 10.

WAŻNE INFORMACJE COVID-19 Instrukcja korzystania z Kompleksu Wodnego Placu Zabaw w Ciechocinku w reżymie sanitarnym, na podstawie wytycznych Ministra Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego dla funkcjonowania basenów w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Na terenie Kompleksu Wodnego Placu Zabaw może przebywać jednorazowo do 225 osób.

 
W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt z biurem OSiR Ciechocinek, dostępnym pod numerem telefonu: 54 231 29 40.
 
Sprawdź także podgląd Parku Wodnego na żywo :
Kamera nr 1
Kamera nr 2

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa