+ 9°C
logo CIECHOCINEK

Trzeci Ciechociński Dzień Seniora. “W sercu ciągle maj”

20 May 2019 2966

Ciechocińscy seniorzy już po raz trzeci zorganizowali swoje święto. W parku Zdrojowym przez całą sobotę 18 maja odbywały się koncerty, pokazy i zawody sportowe. Wszystko w ramach Ciechocińskiego Dnia Seniora.

Imprezę na ciechocińskim deptaku rozpoczęła parada z udziałem seniorów i orkiestry dętej przy OSP w Wagańcu. W muszli koncertowej wystąpili wokaliści i tancerze z całego regionu, odbywały się pokazy gry w petankę i zawody nordic walking. W kilkudziesięciu stoiskach rozmieszczonych w parku Zdrojowym można było skosztować potraw kuchni regionalnej, tureckiej chałwy, ciechocińskiej „Krystynki”, a także nacieszyć oko wyrobami lokalnych artystów i uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

– Chcemy pokazać, że „szron na głowie, nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj” – mówi Wiesława Taranowska, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów, która koordynowała organizację święta. – Pragniemy, by seniorzy się aktywizowali, zobaczyli że nie trzeba wyjść do ludzi, pracować na rzecz innych. Bo tym jesteśmy, ile damy siebie innym – podkreśla.

Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka, objął dzień seniora honorowym patronatem. „Wasza inicjatywa pięknie wpisuje się w charakter naszego miasta, do którego przecież co roku przyjeżdżają tysiące kuracjuszy, często seniorów, w poszukiwaniu zdrowia, energii i siły do dalszego działania” – podkreślił burmistrz w liście skierowanym do uczestników wydarzenia. Zaznaczył też, jak ważnym dla Ciechocinka środowiskiem są seniorzy, co samorząd zauważa angażując się w skierowane do nich inicjatywy.

Ciechociński Dzień Seniora to wspólne przedsięwzięcie wielu ciechocińskich organizacji senioralnych. – Chcemy aktywizować całe nasze środowisko, działać wspólnie z Uniwersytetem dla Aktywnych, Klubem Senior+ Niezapominajka, korzystając z pomocy samorządu i MOPS-u. Najważniejsze, byśmy mieli jak najwięcej pomysłów, które możemy realizować dla dobra wspólnego Ciechocinka – tłumaczy Wiesława Taranowska.


Podczas Ciechocińskiego Dnia Seniora wystąpili:

Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP z Wagańca, Zespół ,,Mimoza’’ z Wagańca, Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku, Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos’’ z Włocławka, Zespół wokalny przy Klubie Seniora +,,Niezapominajka’’ w Ciechocinku, Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy Nadwiślańskie’’ GOK w Lubaniu, Grupa Kabaretowa „Złota Maska” z Ciechocinka, Dziecięcy zespół „Solinki” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ciechocinku, Zespół ,,To i Owo ”z Wołuszewa, Studio Piosenki ,,Ajeczki’’ i Matylda Pietrzykowska pod kierunkiem Iwony Krzysztanowicz,

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Nr1 w Ciechocinku, Młodzież z Pracowni Wokalnej Sławomira Małeckiego przy MCK w Ciechocinku, Grupa Terapii Zajęciowej ,,Pole Minowe’’ im. Edwarda Stachury z Aleksandrowa Kujawskiego, Krystyna Szydłowska, Liza, Guy Crucillo.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa