logo Ciechocinek

110 tysięcy trafi do lokalnych klubów sportowych!

Data: Mar 7, 2021
Autor: Redakcja 242 Brak komentarzy

Z początkiem lutego ogłoszono wyniki konkursu ofert dotyczących wsparcia upowszechniania kultury fizycznej i sportu skierowanego do klubów sportowych działających na terenie Gminy Miejskiej Ciechocinek. W tym roku aż 110 000 złotych trafi do pięciu ciechocińskich klubów sportowych.

W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego dotyczącego wsparcia realizacji zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu skierowanego do klubów sportowych działających na terenie Gminy Miejskiej Ciechocinek w 2021 r. wybrane zostały oferty złożone przez:

Ciechociński Klub Sportowy „Zdrój” – 70.000,00 zł
UKS „Jedynka” – 6.000,00 zł
UKS „Kurort” – 18.000,00 zł
Ciechociński Klub Bokserski „Potężnie” – 13.000,00 zł
Ciechocińska Akademia Siatkówki  – „Aleksandria” – 3.000,00 zł

– Sytuacja w kraju jest bardzo ciężka i cieszymy się, że Burmistrz Ciechocina, Leszek Dzierżewicz przyznał naszemu klubowi wsparcie na tym samym poziomie co w latach ubiegłych. Doceniamy tym bardziej wiedząc jak ważna jest obecnie każda złotówka w kasie miasta, gdy brakuje wpływów. 70000 złotych jest dla naszego klubu ogromnym wsparciem finansowym. Bez tego opłacenie kosztów gry w lidze byłoby niemożliwe. Mowa tutaj o kosztach wyjazdów, wynagrodzeniach dla sędziów czy bieżących kosztach klubu. Czujemy się jako klub zobligowani do jeszcze większej aktywności na rzecz propagowania sportu i miasta Ciechocinek  – mówi Maciej Milanowski, wiceprezes CKS Zdrój Ciechocinek

– Jesteśmy bardzo wdzięczni, że miasto wsparło w kolejnym roku nasz klub. Wiedząc oczywiście jak to trudny rok pieniądze te doceniamy jeszcze bardziej. Ostatni rok był dla nas bardzo udany, za sprawą wywalczenia trzech medali na ogólnopolskich mistrzostwach. Nie udało by się to bez wsparcia finansowego miasta i pomocy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechocinku, który udostępnia nam sale do ćwiczeńmówi Maciej Madajczyk, wiceprezes klubu bokserskiego “Potężnie”. 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa