logo Ciechocinek

17 punktów darmowego dostępu do Internetu

Data: Feb 25, 2021
Autor: Redakcja 1315 Brak komentarzy

W 2018 roku Gmina Miejska Ciechocinek za pośrednictwem portalu https://wifi4eu.ec.europa.eu aplikowała o przyznanie grantu na rozbudowę sieci darmowych hot-spotów na terenie Ciechocinka. Program ten prowadzony jest przez Agencję Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci (INEA) Departament C – w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF).

Celem tej inicjatywy jest zapewnienie obywatelom i odwiedzającym dostępu do wysokiej jakości internetu w całej UE poprzez bezpłatne Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak parki, urzędy, biblioteki i ośrodki zdrowia.

W kwietniu 2019 roku Gmina Miejska Ciechocinek podpisała umowę z Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci (INEA), na podstawie której Gminie przyznano bon o wartości 15.00 euro. Bon WiFi4EU jest płatnością ryczałtową na pokrycie kosztów sprzętu i instalacji jedynie tych hotspotów Wi-Fi, które spełniają wymagania określone w tekście zaproszenia oraz w załącznikach do umowy o udzielenie dotacji podpisanej z wybranymi gminami.

Prace nad instalacją darmowych hotspotów Wi-Fi w Ciechocinku zostały zakończone w październiku bieżącego roku. Od tego czasu mieszkańcy miasta oraz przyjezdni mogą korzystać aż z 17 punktów bezprzewodowego dostępu do szybkiego internetu, które swym zasięgiem obejmują wszystkie zabytki i atrakcje naszego kurortu, takie jak Teatr Letni, Plac Gdański czy Tężnie Solankowe.

Prezentujemy Państwu mapę rozmieszczenia hotspotów wraz z ich zasięgiem.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa