logo Ciechocinek

Blues Bez Barier po raz szesnasty

Strona Domowa / Życie miasta

Blues Bez Barier po raz szesnasty

Data: Feb 28, 2021
Autor: Redakcja 920 Brak komentarzy

Blues Bez Barier po raz szesnasty zagościł w Ciechocinku. W Muszli Koncertowej 5 września wystąpili m.in. Wband, GARY MOORE Tribute Band feat Jack Moore i Zdrowa Woda.

 Początki Festiwalu Blues bez Barier sięgają pierwszej edycji Zlotu Fanów Zdrowej Wody – ciechocińskiego zespołu blues-rockowego. W roku 2000 zlot został przemianowany na Blues na Kujawach, a w 2005 roku zagościł na stałe w Ciechocinku jako Festiwal Blues Bez Barier. Dziś to jedna z najbardziej cenionych w regionie imprez muzycznych, gromadząca co roku rzesze fanów muzyki bluesowej. W poprzednich edycjach festiwalu wystąpili m.in. Mark Olbrich, jeden z prekursorów rocka i bluesa w Polsce, Laurence Jones, Noah Watherspoon Band czy Revolucja Jacka Dewódzkiego.

Na XVI Festiwalu Blues Bez Barier wystąpii:

  • Buskin’ Jack & Company, który zabrał wszystkich w muzyczna podróż do magicznych czasów narodzin bluesa, by odkryć źródła muzyki rozrywkowej. „Buskin’ Jack” to artystyczny pseudonim i zarazem nowe muzyczne wcielenie Jacka Herzberga –  bydgoskiego bluesmana, założyciela i lidera kilku formacji muzycznych doskonale znanych bluesowej publiczności.  W ciągu ponad 20 lat muzycznej aktywności ze swoimi zespołami – Green Grass, Doktor Blues, Double Six – wielokrotnie występował na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce, dużych imprezach plenerowych a także w klubach bluesowych na terenie Polski i poza granicami.
  • Wband – czesko – słowacki zespół, który w repertuarze ma klasyczne standardy i kompozycje bluesowe takich artystów jak: Jimi Hendrix, Joe Bonamasa, Matt Schofield czy wielu, wielu innych. Uczestniczył w Slovakian Blues Challenge, grał na festiwalu Polish Front Porch Blues w Chorzowie oraz występował w klubach na Słowacji i Czechach.
  • GARY MOORE Tribute Band feat Jack Moore, czyli nie lada gratka dla miłośników bluesa I rocka. Na ciechocińskiej scenie Muszli Koncertowej wystąpił syn znanego gitarzysty i wokalisty Gary Moore’a – Jack Moore z zespołem Tribute to Gary Moore.
  • Zdrowa Woda – ciechociński blues-rockowy zespół, który od końca lat 80. gra na festiwalach od Opola przez Rawę po Jarocin. W międzyczasie współtworzył Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i był nominowany do Fryderyka jako jedyny zespół bluesowy. Formację tworzą Sławomir Małecki, Marek Modrzejewski, Sławomir Jagas, Mariusz Taranowski, Krzysztof Baranowicz i Dawid Leszczyk.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa