logo Ciechocinek

Bokserska gala pod tężniami

Data: Mar 7, 2021
Autor: Redakcja 1139 Brak komentarzy

Na ringu bokserskim między ciechocińskimi tężniami 1 czerwca odbyła się gala bokserska organizowana przez Ciechociński Klub Bokserski „Potężnie”.

– Ring pod tężniami robi wielkie wrażenie na zawodnikach i trenerach, którzy odwiedzają nasze miasto – przyznaje Kamil Kurtys, prezes CKB „Potężnie”. – Pięściarze z całej Polski przyjeżdżają i zakochują się w Ciechocinku. Pokazujemy, że nasze uzdrowisko to coś więcej niż sanatoria, że wiele tu się dzieje – dodaje.

I faktycznie, 1 czerwca działo się wiele. Galę rozpoczął III Turniej o Puchar Burmistrza Ciechocinka z udziałem młodych pięściarzy z regionu. Następnie odbył się mecz pomiędzy reprezentacjami Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego i Pomorskiego, który zakończył się remisem.

Największą gratką dla kibiców był mecz Ekstraligi Boksu Olimpijskiego Wilki Kujaw vs Wielkopolskie. Mecz zakończył się zwycięstwem Wielkopolski 12:11, w dwóch walkach wzięli udział ciechociniacy Daniel Piotrowski i Jakub Szmajda. Obaj wygrali swoje pojedynki.

Gala odbywała się pod patronatem Leszka Dzierżewicza, burmistrza Ciechocinka.


Sukcesy ciechocińskich pięściarek i pięściarzy

Patrycja Kwiatkowska została wicemistrzem Polski kadetek. Turniej, który dla ciechocinianki był debiutem na tym poziomie rywalizacji, odbywał się od 22 do 25 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Oliwier Szmajda zdobył tytuł mistrza okręgu kujawsko pomorskiego kadetów w kat 75 kg podczas mistrzostw, które od 20 do 22 marca odbywały się w Grudziądzu. W tej samej imprezie Tobiasz Kornacki został wicemistrzem kadetów okręgu kujawsko-pomorskiego w kategorii 70 kg, a Marcel Graczyk wywalczył brązowy medal.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa