logo Ciechocinek

Burmistrz Leszek Dzierżewicz z absolutorium

Strona Domowa / Życie miasta

Burmistrz Leszek Dzierżewicz z absolutorium

Data: Mar 7, 2021
Autor: Redakcja 1177 Brak komentarzy

Burmistrz Leszek Dzierżewicz uzyskał absolutorium ze strony Rady Miejskiej podczas XXI sesji Rady Miejskiej Ciechocinka 22 czerwca.

Za uchwałą w sprawie udzielenia absolutorium zagłosowało 12 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu.

– Szeroki zakres zadań związanych z prawidłowym funkcjonowaniem gminy, spełnienie oczekiwań miejscowej społeczności co do realizacji przedsięwzięć, które wpływają na poprawę warunków życia, wzrost atrakcyjności i wizerunek miasta, wymagają zaangażowania wielu osób – podkreślał burmistrz Leszek Dzierżewicz. – Bez ich pomocy i wsparcia trudno byłoby w wielu kwestiach podjąć trafne decyzje. Stąd wszystkim osobom, które wspierały mnie w działaniach na rzecz lokalnego środowiska, które służyły swoją wiedzą i doświadczeniem, pragnę serdecznie podziękować. Na tej sali znajdują się moi współpracownicy, bez których zaangażowania i profesjonalizmu wykonanie wielu zadań byłoby niemożliwe – zaznaczył burmistrz.

Absolutorium to jedna z form kontroli organu kolegialnego, czyli Rady Miejskiej, nad władzą wykonawczą, czyli burmistrzem. Radni po wysłuchaniu sprawozdania z działalności i zapoznaniu się z rozliczeniem finansowym stwierdzają swój brak zastrzeżeń do prowadzonej polityki finansowej.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa