logo Ciechocinek

Ciechocinek bierze udział w akcji „Poznaj region z przewodnikiem”. Zapisz się na zwiedzanie

Data: Mar 1, 2021
Autor: admin 349 Brak komentarzy

W czwartek 21 lutego ruszą zapisy na zwiedzanie atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach dorocznej akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem”, która odbędzie się 2 i 3 marca (sobota i niedziela) w 33 miejscowościach województwa. W Ciechocinku będzie można wziąć udział w spacerze po uzdrowisku oraz zwiedzaniu Dworku Prezydenta. Zapisy na www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl. Liczba miejsc ograniczona.

To już piąta odsłona akcji, którą Urząd Marszałkowski organizuje wspólnie z regionalnym środowiskiem przewodników turystycznych. W tegorocznej edycji na mieszkańców i turystów czekają 152 propozycje spędzenia aktywnie wolnego czasu. W przedsięwzięcie zaangażowało się 62 różnych organizatorów: instytucje, stowarzyszenia, muzea, koła przewodnickie PTTK oraz zakłady produkcyjne.

W Ciechocinku w ramach akcji „Poznaj region z przewodnikiem” w sobotę 2 marca odbędą się dwa wydarzenia.

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Trasa spaceru przebiegnie obok najbardziej charakterystycznych dla uzdrowiska atrakcji: Teatru Letniego, Deptaka Sław, Dworku Prezydenta RP, cerkwi św. Michała Archanioła, kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Wiedzie również Aleją Bzów i zmierza do parku Zdrojowego, gdzie znajdują się m.in. staw z mostkiem wspomnień i Muszla Koncertowa. Zwiedzanie Ciechocinka zwieńczy spacer pod największymi w Europie tężniami solankowymi. Długość trasy to ok. 3 km, zwiedzanie rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do ok. 11. W wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 40 osób.

Zwiedzanie stałej wystawy w Dworku Prezydenta RP. Wystawa przedstawia historię odradzania się polskiej państwowości w okolicach 1918 roku przede wszystkim z militarno-politycznej perspektywy. W trzech salach wystawienniczych możemy prześledzić historię licznych polskich oddziałów walczących w armiach państw zaborczych podczas I wojny światowej, a jednocześnie stanowiących zalążek polskich sił zbrojnych. Tablicom z tekstem i zdjęciami towarzyszą gabloty z fotografiami i dokumentami z epoki a także sala, w której posłuchać można patriotycznych pieśni z czasów odzyskiwania niepodległości. Zwiedzanie odbywać się będzie w dwóch grupach (każda max. 25 osób) o godz 11 i 11.30.

Akcja odbędzie się w sobotę i niedzielę 2 i 3 marca. Szczegóły i zapisy do udziału w poszczególnych wydarzeniach na stronie internetowej www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl. Rejestracja potrwa od czwartku 21 lutego, godz. 9 do piątku 1 marca do godz. 21. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Usługi przewodników i wejścia do muzeów w ramach akcji będą bezpłatne lub za symboliczną złotówkę.

Wydarzenie odbędzie się w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Obchody organizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzki Samorząd Przewodników Turystycznych.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa