+ 11°C
logo CIECHOCINEK

Ciechocinek otrzymał certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom

07 marca 2023 379

Ciechocinek otrzymał certyfikat “Gminy Przyjaznej Seniorom”. Wyróżniony został m.in. Klub Senior+ Niezapominajka, Stowarzyszenie Nasza Ostoja, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, czy partnerzy.

Głos seniora, stowarzyszenie MANKO w ramach programu “Gmina Przyjazna Seniorom”, do którego nasze miasto przystąpiło kilka lat temu, złożyło na ręce Burmistrza Ciechocinka Jarosława Jucewicza wyżej wspomniany certyfikat.

Chciałem podziękować Radzie Seniorów na czele z przewodniczącą Miejskiej Rady Seniorów Wiesławą Taranowską za wspólne zorganizowanie konferencji “Stop Manipulacji – nie daj się oszukać”.  Ciechocinek został zauważony i doceniony, a impreza rozeszła się w mediach ogólnopolskich, więc jest to promocja dla naszego uzdrowiska. Dziękuję również Radnym, bo to też ich zasługa. – mówił Burmistrz Ciechocinka Jarosław Jucewicz.

 

Konferencja była bardzo ważna – tematycznie ukierunkowana do osób senioralnych, ale nie tylko. Narodziło się wiele grup, które oszukują głównie seniorów. Osoby uczestniczące w konferencji wyciągnęły bardzo dużo z tego spotkania i mam nadzieję ze będą dzielić się wiedzą ze swoimi bliskimi. Bardzo dziękuję Radnym, że nasza gmina przystąpiła do programu Gmina Przyjazna Seniorom. Z tego tytułu możemy korzystać ze szkoleń i różnych propozycji np. webinariów. Miejska Rada Seniorów została również doceniona. Powinniśmy być z tego dumni. Jest to bardzo duża promocja dla Ciechocinka, Głos Seniora jest wydawany również za granicą.  Podziękowania należą się także dla Biura Promocji za nieodzowną pomoc przy organizacji. – mówiła Wiesława Taranowska – Przewodnicząca Rady Seniorów. 

Certyfikat partnera kampanii – „Bezpieczny senior – Stop Manipulacji” otrzymali

– Uzdrowisko Ciechocinek S.A., prezes dr Marcin Zajączkowski.

– Miejska Rada Seniorów w Ciechocinku, przewodnicząca Wiesława Taranowska.

– Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, dyrektor Ewa Strzelecka-Słomkowska.

– Stowarzyszenie Nasza Ostoja Ciechocinek, prezes Iwona Roch.

Dyplom uznania za działalność na rzecz seniorów otrzymali:

– Stowarzyszenie Nasza Ostoja Ciechocinek, prezes Iwona Roch.

– Klub Senior+ Niezapominajka wraz z grupą artystyczną “Scena Marzeń”, Renata Kostecka.

Wyróżnienie – Certyfikat partnerstwa Ogólnopolskiej Karty Seniora otrzymali:

– Uzdrowisko Ciechocinek S.A., prezes dr Marcin Zajączkowski.

– Sanatorium Uzdrowiskowe Sanvit.

– Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka.

– Sanatorium Uzdrowiskowe Promień.

Certyfikat ambasadora kampanii otrzymała Wiesława Taranowska – Przewodnicząca Rady Seniorów.

 

Dla przypomnienia miniony piątek w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku miała miejsce konferencja pt. “Stop manipulacji, nie daj się oszukać”. Inicjatorem wydarzenia był Burmistrz Ciechocinka, Jucewicz Jarosław, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora oraz Miejska Rada Seniorów z Przewodniczącą Wiesławą Taranowską na czele. Partnerem spotkania było Uzdrowisko Ciechocinek S.A.

 

 

 

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa