logo Ciechocinek

Druga część Wodnego Placu Zabaw oficjalnie otwarta! [FOTOREPORTAŻ]

Strona Domowa / Bez kategorii

Druga część Wodnego Placu Zabaw oficjalnie otwarta! [FOTOREPORTAŻ]

Data: Feb 25, 2021
Autor: Redakcja 2784 Brak komentarzy

W sobotę oficjalnego otwarcia drugiej części Wodnego Placu Zabaw dokonał burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz, który wraz z radnymi Dariuszem Barczakiem, Jerzym Sobierajskim i Pawłem Rosińskim, osobiście przetestował nową zjeżdżalnię zjeżdżając z niej w swoim ulubionym garniturze. 

W II etapie Wodny Plac Zabaw został rozbudowany o zespół zjeżdżalni przewidzianych dla osób powyżej 12 roku życia, w skład których wchodzą następujące elementy: 

  • 4-torowa zjeżdżalnia typu Multislide o długości 31,9 m
  • zjeżdżalnia typu Rafting – rura o długości 35,5 m
  • zjeżdżalnia typu Anaconda o długości 118m 

Dodatkowo Wodny Plac Zabaw został rozbudowany o nieckę wodną o powierzchni ok. 450 m2 z zagłębieniem o wartości 25 cm i elementem fontanny w postaci grzyba dla dzieci najmłodszych. 

Inwestycja objęła także powstanie podziemnej komory technologicznej wraz ze strefą sanitariatów. Cały teren został ponadto ogrodzony i kompleksowo oświetlony. 

Wszystkim osobom, które odwiedzą ciechociński kompleks wodny życzę wspaniałych, niezapomnianych wrażeń. Korzystajcie Państwo z pięknej pogody i przygotowanych dla Was atrakcji. Już dzisiaj informuję, że planujemy budowę dwóch basenów letnich. Jeden pełnowymiarowy dla dorosłych i drugi nieco mniejszy dla dzieci, ale to zadanie do realizacji w przyszłym roku. – zaznaczył burmistrz Leszek Dzierżewicz w trakcie oficjalnego otwarcia Wodnego Placu Zabaw.

Na gości czekają także leżaki, przebieralnie i zaplecze gastronomiczne. W sąsiedztwie Wodnego Placu Zabaw znajduje się także park linowy, ścianki wspinaczkowe i korty tenisowe.

Wodny plac zabaw czynny będzie codziennie (przy sprzyjającej pogodzie) od godz. 10:00 – 18:00. Wstęp wolny. Dzieci do 8 lat korzystają z atrakcji pod opieką dorosłych.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa