logo Ciechocinek

Dziesiąty rok Uniwersytetu dla Aktywnych

Strona Domowa / Życie miasta

Dziesiąty rok Uniwersytetu dla Aktywnych

Data: Feb 24, 2021
Autor: Redakcja 281 Brak komentarzy

W zupełnie innym niż zazwyczaj formacie, z ograniczoną ilością osób, w maseczkach i z zachowaniem nadzwyczajnego reżimu sanitarnego, ale wciąż w podniosłej i radosnej atmosferze przebiegło całe spotkanie.  Po raz dziesiąty na Uniwersytecie dla Aktywnych zabrzmiał „Gaudeamus igitur”. Ciechocińska uczelnia dla seniorów oficjalnie rozpoczęła kolejny rok akademicki 14 października.

– Rozpoczynający się rok akademicki jest dla naszego Uniwersytetu wyjątkowy – mówiła Grażyna Ochocińska, prezes stowarzyszenia Uniwersytet dla Aktywnych – W listopadzie tego roku minie 10 lat od pierwszego walnego zebrania słuchaczy, na którym został powołany Uniwersytet dla Aktywnych. W lutym 2021 roku minie 10 lat od pierwszej inauguracji, która miała miejsce tu, w sali kinowej nowo otwartego Miejskiego Centrum Kultury.

W związku z obostrzeniami UdA w semestrze zimowym stawia tylko na wykłady. Zawieszone zostały na ten moment prace wszystkich sekcji z wyjątkiem tych, które pracowały we wakacje.

– Życzę Państwu, aby rozpoczynający się rok akademicki przyniósł ogrom zadowolenia i satysfakcji. Abyście Państwo, mimo przeciwności, mogli realizować swoje zainteresowania i swoje pasje – mówił w trakcie spotkania burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz – Aby wszystkie zajęcia organizowane w ramach Uniwersytetu dawały Państwu poczucie spełnienia. Niech ten nowy rok akademicki będzie rokiem dobrym i udanym. Życzę wszystkiego dobrego.

Wykład inauguracyjny „Psychosomatyczne skutki  pandemii wirusowej COVID – 19” wygłosiła prof. Irena Ponikowska przewodnicząca Rady Programowej Uniwersytetu.

W części artystycznej wystąpiły studentki z Saloniku Literackiego i Kabaretu Złota Maska, prezentując wiersze słuchaczki UdA Krystyny Gradowskiej i śpiewając jesienne piosenki.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa