logo Ciechocinek

ETNO Paszporty Turystyczne na Kujawach i Pomorzu

Strona Domowa / Życie miasta

ETNO Paszporty Turystyczne na Kujawach i Pomorzu

Data: Mar 7, 2021
Autor: Redakcja 1231 Brak komentarzy

Rusza ósma edycja Kujawsko-Pomorskiego Paszportu Turystycznego, tym razem w klimacie ETNO. Wśród osiemdziesięciu miejsc promowanych w akcji znajduje się oczywiście Ciechocinek.

W tegorocznej edycji Paszportu Turystycznego odwiedzimy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą „Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc”. Z ETNO Paszportem odkryjemy zakaMARKI Kujaw, Pałuk, Krajny, Kociewia, ziemi chełmińskiej, Borów Tucholskich i ziemi dobrzyńskiej.

Kulturowy kalejdoskop naszego województwa mieni się kolorami ludowych strojów i regionalnych haftów, finezją plecionek, słomkowo-bibułkowymi konstrukcjami pająków, kwietnymi „świętojankami” i wzorami usypywanymi z piasku na powitanie gości. Z dawnych obrzędów i zwyczajów dowiemy się, jak zapewnić sobie zdrowie, dostatek i urodzaj, a także jak wypędzić złe moce i uniknąć spotkania z czarownicami.

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w konkursie pieczątkowym. Do każdej książeczki paszportowej dołączona jest karta konkursowa, na której należy zbierać pieczątki z odwiedzanych miejsc, polecanych w ETNO Paszporcie 2019.

Pieczątki uzyskasz w tzw. punktach pieczątkowych. W tym roku odwiedzając je wszystkie można zebrać 44 stemple! Nagrodami w konkursie są vouchery upoważniające do pobytu w ciekawych miejscach województwa kujawsko-pomorskiego lub do zwiedzania atrakcji turystycznych oraz pozostałe nagrody.

Aby ubiegać się o vouchery pobytowe oraz do atrakcji turystycznych, należy zebrać min. 20 pieczątek z min. czterech różnych tras zwiedzania oraz w maksymalnie pięciu zdaniach opisać swoje ETNO wrażenia z podróży po Konstelacjach. W przypadku ubiegania się o pozostałe nagrody należy zebrać min. 10 pieczątek z min. trzech różnych tras zwiedzania oraz w maksymalnie pięciu zdaniach opisać swoje ETNO wrażenia z podróży po Konstelacjach.

Kartę konkursową należy przesłać pocztą tradycyjną lub dostarczyć osobiście na adres: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, al. kard. S. Wyszyńskiego 54, 85-620 Bydgoszcz (biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00), do dnia 30 września 2019 r. (decyduje data stempla pocztowego). Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w dniu 14 października 2019 r.

Książeczkę ETNO Paszportu otrzymasz w Informacjach Turystycznych i wybranych atrakcjach w całym województwie. W Ciechocinku Paszporty czekają w punkcie Informacji Turystycznej (ul. Zdrojowa 2b) i Muzeum Warzelni Soli (ul. Solna 6). Odbierz swój Paszport i ruszaj w podróż po Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc.

Więcej o akcji na stronie paszport.kujawsko-pomorskie.travel.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa