logo Ciechocinek

Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. Natalia Siekierka z Grand Prix

Data: Feb 24, 2021
Autor: Redakcja 1512 Brak komentarzy

Natalia Siekierka zdobyła Grand Prix XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne”, który od 25 do 28 lipca odbywał się w Ciechocinku.

– Dla mnie to ogromna radość, ale i wielki honor spotkać się z państwem, cudowną widownią, która przyjęła nasze zaproszenie – mówił podczas galowego koncertu 27 lipca burmistrz Leszek Dzierżewicz. – Jestem z tym festiwalem od początku. Widziałem, jak rozwijał się, rósł, zmieniał swoje oblicze. Dzisiaj możemy się spotkać na deskach ciechocińskiego amfiteatru i cieszyć się wraz z młodymi wykonawcami dzięki Mirosławowi Satorze i Barbarze Matwiej z Fundacji Pro Omnibus. Bez tych dwóch osób nie byłoby tego festiwalu – podkreślał.

Mirosław Satora, prezes Fundacji Inicjatyw Na Rzecz Niepełnosprawnych „Pro Omnibus”, przypomniał sylwetkę Grażyny Świtały, organizatorki pierwszych edycji festiwalu. – To była wspaniała artystka, która przed laty postanowiła rozpocząć przygodę z piosenką dzieci i młodzieży właśnie tutaj, w Ciechocinku. Kiedy w 1996 roku rozpoczynał się festiwal, nie spodziewaliśmy się, że w tak odległej przyszłości wciąż będą tu rozbrzmiewały dźwięki – wskazywał.

Koncert galowy 27 lipca zwieńczyły koncert gruzińskiego zespołu rockowego Alubali oraz efektowny pokaz laserów.

Festiwal to nie tylko konkursowe przeglądy, ale przede wszystkim kilkudniowe warsztaty wokalne. „Impresje Artystyczne” rozpoczęły się 23 lipca koncertem w Toruniu, w kolejnych dniach artyści występowali przed liczną publicznością w ciechocińskim parku Zdrojowym.


Wyniki XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej

Grand Prix: Natalia Siekierka

Kategoria do lat 25

1. miejsce: Tatiana Opushko (Ukraina)

2. miejsce: Voctoria Żidan (Ukraina)

3. miejsce: Victoria Pongowska

Kategoria do lat 16

1. miejsce: Veronica Chorna (Ukraina)

2. miejsce: Julia Walczyna

3. miejsce: Nikola Wojciechowska

Wyróżnienia:

Agata Widlarz, Matylda Obiegała, Agata Popławska, Natalia Mikołajczak, Małgorzata Pietralska, Paulina Kasprzyk, Oskar Wasilewski

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa