logo Ciechocinek

Jaki związek ma odśnieżanie z ochroną środowiska?

Data: Feb 26, 2021
Autor: Redakcja 524 Brak komentarzy

Nawet 10 stopni poniżej zera pokazały termometry w Ciechocinku. To nie mróz jednak jest największym problemem, a intensywne opady śniegu sprawiły, że na ulice miasta wyjechały pługi i ekipy odśnieżające z Ekociechu.

Ochrona środowiska i troska o florę w mieście sprawia, że ulice Ciechocinka polewane są solanką.  Z tego powodu nigdy nie będą one czarne jak w miastach, gdzie na drogę sypie się sól. Ta jednak nie jest w Ciechocinku wysypana na drogach, bo sprawia ona ogromne zagrożenie dla przydrożnych roślin, które nie przetrwałyby zimy; szkodzi także zwierzętom – jest śmiertelnie niebezpieczna np. dla psów.

– W dni takie jak dzisiaj na ulice miasta wyjeżdżają trzy pługi, a chodniki odśnieżane są przez trzy mniejsze pługi zamontowane na traktorkach. Łącznie każdego dnia około 15 osób dba o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Zaczynamy zaraz po ustaniu opadów i udajemy się w pierwszej kolejności na główne arterie miasta oraz na chodniki położone bezpośrednio przy nich. Następnie stopniowo oddalamy się od centrum w stronę mniej uczęszczanych ulic. Od wczesnych godzin porannych, a często już w nocy staramy się, aby nasze ekipy skutecznie i efektywnie działały na rzecz zimowego utrzymania miasta – mówi Sławomir Okulicz, Prezes EkoCiech-u.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa