logo Ciechocinek

Jesienne nasadzenia drzew w Ciechocinku

Strona Domowa / Ogłoszenia

Jesienne nasadzenia drzew w Ciechocinku

Data: Feb 24, 2021
Autor: Redakcja 593 Brak komentarzy

Zieleń przydrożna stanowi element pasa drogowego. Jej podstawową funkcją jest działanie izolacyjne. Ma ona na celu ograniczanie hałasu komunikacyjnego, prędkości wiatru oraz rozprzestrzeniania zanieczyszczeń komunikacyjnych emitowanych liniowo w pasach drogowych. Ważną funkcją nasadzeń przydrożnych jest także regulacja temperatury i wilgotności na drodze, co również wpływa na jakość i komfort jazdy. Zadrzewienia stanowią ostoję różnorodności biologicznej, są schronieniem dla licznych gatunków ptaków a także owadów.

Jesień to najlepszy termin sadzenia drzew. W ramach szeroko rozumianej dbałości o estetykę i stan terenów zielonych oraz środowisko przyrodnicze, od wielu lat w Ciechocinku dokonuje się nasadzeń drzew w pasach drogowych. Tak jest i w tym roku. Na ciechocińskich drogach pojawi się łącznie około 80 nowych drzewek. Nasadzenia te zostaną dokonane na ulicach: Lipnowska, Polna, Osiedlowa, Bolesława Chrobrego, Raczyńskich, Nieszawska oraz Wołuszewska. Będą to gatunki odporne na miejskie warunki takie jak: buk czerwony, klon kulisty, klon pospolity, brzoza brodawkowata czy głóg szypułkowy.

Gmina Miejska Ciechocinek rozstrzygnęła postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego “Oferta na dostawę drzewek do nasadzeń w pasach drogowych na terenie Gminy Miejskiej Ciechocinek”. Spośród czterech ofert przedstawionych ciechocińskiemu magistratowi do dnia 15.10.2020 roku, wybrano ofertę firmy ALLPLANTS Mateusz Krzewicki z Płocka. Wybrana oferta była najkorzystniejszą kompletną ofertą spełniającą wymogi Zamawiającego.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa