logo Ciechocinek

Kup działkę w Ciechocinku [wykaz nieruchomości]

Data: May 11, 2021
Autor: Redakcja 731 Brak komentarzy

Lokalizacja dogodna. Cena – tak samo. Miasto Ciechocinek sprzedaje nieruchomości gminne. Teraz akurat organizuje m.in. sprzedaż działek.

Nieruchomości, czy to mieszkania, czy działki, kupowane bezpośrednio od gminy, są z reguły tańsze w porównaniu z tymi, oferowanymi przez prywatnych właścicieli na rynku komercyjnym. To zwłaszcza wtedy, gdy do przetargu gminnego zgłosi się jeden chętny i kupi tę nieruchomość za możliwie najniższą cenę. Poza tym ten, kto nabywa miejską działkę albo mieszkanie z zasobów gminy, ten ma gwarancję, że nabytek posiada jasną sytuację prawną. To znaczy: gmina daje pewność klientowi, że owa działka czy mieszkanie nie mają żadnych obciążeń bądź zobowiązań, a wszelkie sprawy względem nich są uregulowane.

Gmina Ciechocinek sukcesywnie sprzedaje gminne nieruchomości. Obecnie na sprzedaż wystawione są niezabudowane działki. Te znajdują się w dwóch lokalizacjach miasta. Pierwsza działka mieści się przy ul. Kopernika (działka nr 644/7) i liczy ponad 2500 metrów kwadratowych. Teren jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną albo nawet pod bloki. Cenę wywoławczą ustalono na 220000 złotych. Przetarg odbędzie się 20 maja w samo południe w Urzędzie Miejskim w Ciechocinku, ul. Kopernika 19. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 44000 zł (w przypadku osób, które nie wygrają przetargu, pieniądze zostaną im zwrócone, natomiast w przypadku wyłonienia nabywcy kwota ta zostanie mu zaliczona na poczet ceny zakupu działki). 

Tego samego dnia, ale o godz. 11.00, ratusz przeprowadzi przetarg na sprzedaż swojej innej działki – przy ul. Piaskowej. To działka o numerze 1130/4. Ona również jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową. Powierzchnia jest mniejsza, bo ma 1500 m kw. Niższa jest też cena wywoławcza: 123200 zł. Wadium w wysokości 24260 zł należy wpłacić także do 17 maja.

Więcej informacji na temat działek i innych nieruchomości miejskich, które są sprzedawane przez gminę, zainteresowani dostaną w urzędzie. Szczegóły odnośnie obu przetargów można też znaleźć bez wychodzenia z domu, za to wchodząc na portal miejski: bip.ciechocinek.pl.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa