+ 18°C
logo CIECHOCINEK

Laptopy trafiły do ciechocińskich podstawówek

Strona Domowa / Szkoły i przedszkola

Laptopy trafiły do ciechocińskich podstawówek

27 listopada 2020 2480

W czerwcu i sierpniu br. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków otrzymały, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +”, łącznie 86 laptopów, monitory oraz stacje dokujące. Przekazane wysokiej klasy laptopy pochodzą z linii biznesowej Lenovo.

W obecnym, ciężkim dla szkół czasie, przekazane laptopy, dzieci oraz kilku nauczycieli z ciechocińskich podstawówek, wykorzystują do zdalnej nauki. Szkoły korzystają z platformy Edupolis i aplikacji Teams.

Dostępność sprzętu komputerowego, dzięki staraniom organu prowadzącego, umożliwia uczniom realizację procesu dydaktycznego, wychowawczego i opiekuńczego, oglądanie filmików poglądowych i prezentacji przygotowywanych przez nauczycieli i przez uczniów, zwiedzanie muzeów i innych miejsc ciekawych pod względem geograficznym, przyrodniczym, historycznym, co może stanowić namiastkę organizowanych przez szkołę wycieczek.

Otrzymany sprzęt komputerowy pozwala jednakże nie tylko na prowadzenie zajęć przez nauczycieli szkoły.

Dzięki niemu Szkoła Podstawowa nr 1 miała chociażby możliwość skorzystania w listopadzie z programu finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach programu klasy III, IV i VII a uczestniczyły w e-laboratoriach. Uczniowie klas III poznawali na zajęciach przyrodniczo-technicznych „Sztukę kamuflażu”, klas IV zostali wprowadzeni w świat robotyki na zajęciach „Poczuj trójwymiar”, a klasa VII a mogła uczestniczyć w zajęciach z fizyki „O pomiarach i niepewności”. Bardzo ciekawe warsztaty e-laboratorium zostały przeprowadzone przez pracowników Centrum Nauki Kopernik.

Dzięki możliwościom sprzętowym w dniu 10 listopada 2020 roku o godzinie 11:11 szkoły mogły także wspólnie uczcić Święto Niepodległości, śpiewając zdalnie hymn narodowy.

Dzięki otrzymanym w ramach programów „Zdalna szkoła” laptopom wszyscy uczniowie “Jedynki” i “Trójki” mają możliwość uczestniczenia zarówno w lekcjach, jak i innych zajęciach oferowanych przez szkołę. Co, jak podkreślają dyrektorzy placówek, jest niezwykle ważne.

Po powrocie uczniów do placówek przekazany sprzęt zostanie wykorzystany w celu doposażenia klasoplacowni znajdujących się w szkołach.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa