logo Ciechocinek

Miejski Plac Zabaw im. Włodzimierza Słodowicza – uroczyste odsłonięcie tablicy

Strona Domowa / Życie miasta

Miejski Plac Zabaw im. Włodzimierza Słodowicza – uroczyste odsłonięcie tablicy

Data: Mar 1, 2021
Autor: Redakcja 754 Brak komentarzy

Włodzimierz Słodowicz – społecznik, animator kultury, nauczyciel, muzyk, wychowawca i radny został patronem miejskiego placu zabaw w Ciechocinku, zlokalizowanego nieopodal fontanny „Grzybek”. Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy nastąpiło w piątek 10 lipca o godz. 16:00.

W odsłonięciu pamiątkowej tablicy udział wziął burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz, ciechocińscy Radni, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka, rodzina Włodzimierza Słodowicza, a także wielu znajomych i rodziców wraz z dziećmi. Tablicę wspólnie z burmistrzem Ciechocinka odsłoniła małżonka Włodzimierza Słodowicza.

Z wnioskiem o nadanie imienia Włodzimierza Słodowicza miejskiemu placowi zabaw w Ciechocinku (zlokalizowanego na terenie pomiędzy ulicami T. Kościuszki, R. Traugutta i Aleją Armii Krajowej), wystąpiła Miejska Rada Seniorów. Rekomendacja ta znalazła aprobatę Burmistrza Ciechocinka Leszka Dzierżewicza oraz radnych Rady Miejskiej. Uważają oni, że Włodzimierz Słodowicz będzie wspaniałym patronem jednego z ciechocińskich placów zabaw, o który zawsze się starał i o niego dbał. Osoba ta poświęciła życie Ciechocinkowi i jego mieszkańcom, a przede wszystkim dzieciom, co zasługuje na wszelkie formy upamiętnienia i szacunku. Tym samym, Włodzimierz Słodowicz – wyjątkowa i barwna postać, pozostanie na zawsze w pamięci mieszkańców Ciechocinka. 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa