logo Ciechocinek

Młodzi bokserzy w uzdrowisku

Data: Mar 4, 2021
Autor: Redakcja 682 Brak komentarzy

Najlepsi młodzi bokserzy z całego kraju mierzyli się w ringu podczas rozgrywanych w Ciechocinku XXVII Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Brązowy medal na tej imprezie zdobył Jakub Szmajda z Ciechocińskiego Klubu Bokserskiego „Potężnie”.

Turniej przyciągnął krajową czołówkę młodych bokserów. Na ringu w hali Ośrodku Sportu i Rekreacji zobaczyliśmy m.in. Damiana Durkacza, ćwierćfinalistę tegorocznych Igrzysk Europy i Mistrzostw Europy, a także Mikołaja Toberę i Michała Soczyńskiego, uczestników seniorskich Mistrzostw Świata. Pięściarze w wieku do 23 lat rywalizowali przez prawie tydzień, od 7 do 12 października.

Burmistrz Leszek Dzierżewicz, który objął imprezę honorowym patronatem, podczas uroczystego zakończenia mistrzostw podkreślał, że nie byłoby ich pod tężniami, gdyby nie Ciechociński Klub Bokserski „Potężnie”. To już druga mistrzowska impreza bokserska w naszym uzdrowisku. W lutym 2018 roku w Ciechocinku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów.

W mistrzostwach Polski wystąpiło trzech reprezentantów Ciechocinka: Mateusz Nowak, Daniel Piotrowski i Jakub Szmajda.

Jakuba Szmajda (91 kg.) po zwycięskiej serii walk dopiero w półfinale uległ faworytowi tegorocznych mistrzostw, kadrowiczem Michałem Soczyńskim. Ostatecznie swój udział w imprezie zakończył z brązowym medalem.

Daniel Piotrowski (69 kg) po dwóch zwycięskich pojedynkach uległ przeciwnikowi w ćwierćfinale. Decyzja sędziów nie była jednogłośna – 3:2.

Mateusz Nowak debiutował na ringu, jednakże po równej, twardej i zawziętej walce przegrał z zawodnikiem z Włocławka.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa