logo Ciechocinek

Motoserce znów zabiło pod tężniami. Zebrane niemal 70 l krwi

Data: Mar 7, 2021
Autor: Redakcja 395 Brak komentarzy

Niemal 70 litrów krwi udało się zebrać podczas tegorocznej odsłony Motoserca w Ciechocinku.

W Motosercu 1 czerwca wzięła udział większość regionalnych klubów motocyklowych, których członkowie rozpoczęli imprezę paradą ulicami miasta. W parku Zdrojowym przez cały dzień odbywały się pokazy ratownictwa medycznego i motocyklowe, konkursy. Gratką było spotkanie z aktorami serialu „Gliniarze”.

Na scenie muszli koncertowej wystąpili MBB, Moherhead, Weronika Chlewicka & Adrian Pawłuszka, Jurek Paterski Country, The King Elvis Show i pARTyzant.

W dniu finału organizatorom z Klubu Motocyklowego Boruta MC Poland udało się zebrać 25 litrów krwi dla potrzebujących. Ogółem podczas tegorocznej edycji akcji licznik dobił do 69,6 l krwi. – Impreza udała się świetnie, jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Piotr Wódecki z Boruta MC Poland. – Wszyscy się śmieją, że może tydzień padać, ale kiedy Motoserce robimy w Ciechocinku, pogoda jest idealna. Motoserce na stałe zagościło już w miejskim kalendarzu – dodaje.

Celem Motoserca jest zwrócenie uwagi na brak cennego daru, jakim jest krew w polskich szpitalach oraz propagowanie idei krwiodawstwa. Akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. Organizatorzy starają się dotrzeć do jak największej liczby ludzi, a poprzez swoje działania podnosić świadomość wśród społeczeństwa.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa